Lyon presenetljivo v četrtfinale

Liga prvakov 7. Avg 202023:35 > 23:40
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Le malokdo je verjel, da lahko Olympique iz Lyona v osmini finala Lige prvakov preskoci serijske italijanske prvake Juventus. In to kljub temu, da so Francozi pred pol leta prvo tekmo na svojem stadionu Groupama z golom Toussarta dobili z 1:0.

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

In vendar se je zgodilo. Juve je sicer že v koncnici italijanskega prvenstva, kljub devetemu zaporednemu scudettu, pokazal kar precej slabosti. A kaj reči za Lyon, ki je v zadnje pol leta odigral le eno približno resno tekmo (finale francoskega pokala s PSG-jem je izgubil po enajstmetrovkah). Francoskega prvenstva po koronavirusni pandemiji sploh niso ponovno zagnali, Lyon pa je tako v Ligue 1 osvojil šele 7.mesto!

Toda v Torinu se to ni poznalo. Francozi so zgodaj povedli. Bentancur je v 11.minuti v svojem kazenskem prostoru nepravilno oviral Aouarja in nemški sodnik Felix Zwayer je pokazal na belo točko. V 12.minuti je najstrožjo kazen s čudovito ‘panenko’ v gol spremenil Memphis Depay. Stara dama je do izenačenja prišla tik pred odmorom. Po prostem strelu Pjanića je Depaya v živem zidu žoga zadela v roko, Zwayer je spet pokazal na belo piko, zanesljivi strelec pa je bil Ronaldo.

Cristiano je v 60.minuti zadel še drugič, tokrat od daleč, s sijajnim strelom z levico. Časa je bilo še dovolj, toda gostje so se do konca tekme borili kot levi in se tudi ubranili ter s skupnim izidom.2:2 zaradi zadetka v gosteh presenetljivo, a zasluženo napredovali v četrtfinale.

Lyon bo v četrtfinalu znova v vlogi “outsiderja”. Francozi bodo izzivali City, ki je danes opravil z Real Madridom.