Bayern še drugič razbil Chelsea!

Liga prvakov 8. Avg 202021:05 > 21:07

Nogometaši münchenskega Bayerna so tudi na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov visoko premagali londonski Chelsea (4 : 1) in se s skupnim izidom 7 : 1 uvrstili v četrtfinale Lige prvakov.

Nogometaši Bayerna so si že na prvem srečanju v Londonu priigrali veliko prednost (3 : 0) in tudi na povratni tekmi na Allianz Areni so hitro pokazali, da presenečenja ne bodo dovolili.
PRVI POLČAS
7. min: Sodnik Ovidiu Hategan je po prekršku vratarja Willyja Caballera nad Robertom Lewandowskim dosodil enajstmetrovko in čuvaju mreže Chelseaja pokazal rumen karton. Upravičena odločitev, Lewandowski je bil sam in je Caballera že preigral.
10. min:1 : 0 za Bayern! Robert Lewandowski je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Caballero je še v pravo smer, vendar strel je bil premočan. To je že 12. gol Lewandowskega v tej sezoni Lige prvakov. Do rekorda Cristiana Ronalda iz sezone 2013-14 mu manjka še 5 golov. Skupno je to Poljakov 65. zadetek v LP, s tem pa se je izenačil s Karimom Benzemajem na 4. mestu večne lestice. Pred njim so Cristiano Ronaldo (130), Messi (114) in Raul (71).

24. min: 2 : 0 za Bayern! Ivan Perišić je lepo sprejel podajo Roberta Lewandowskega in v kazenskem prostoru ohranil mirne živce ter žogo poslal mimo vratarja Caballera.

28. min: Razveljavljen zadetek Chelseaja! Callum Hudson-Odoi je s fantastičnim strelom z roba kazenskega prostora premagal vratarja Neuerja, vendar je sodnik po pregledu video posnetka presodil, da je bil na začetku akcije Abraham v prepovedanem položaju. Gola ni!
44. min:Gol za Chelsea! 2 : 1! O zadetku tokrat ni dvoma, Tammy Abraham se je znašel na pravem mestu pred vrati in žoge, ki se mu je odbila pred noge, mu ni bilo težko poslati v mrežo.
45.+2 min: Konec prvega polčasa. Bayern je imel precej več posesti žoge (62%) in strelov (8, Chelsea le 2).
DRUGI POLČAS
49. min: Priložnost za Chelsea. Mason Mount je šel sam proti golu, vendar je Manuel Neuer prebral njegovo namero in izjemno ubranil strel.
53. min: Alphonso Davies je zamudil lepo priložnost za Bayern. Po odličnem predložku je streljal z glavo, vendar meril precej prek vrat.
61. min: Nova priložnost za Bayern, tokrat je poskusil Thomas Müller, ki pa je po predložku Alphonsa Daviesa streljal malo prek gola.
66.min: Gostitelji še naprej pritiskajo proti golu. Lewandowski je streljal s prve, vendar se je žoga od branilca odbila v kot. Takoj po kotu je z glavo streljal Thiago Alcantara, ampak njegov poskus je bil blokiran.
76. min: 3 : 1 za Bayern! Robert Lewandowski je s krasno podajo našel Corentina Tolissa, ta pa je učinkovito zaključil in poslal še tretjo žogo za hrbet Caballera.

84. min: 4 : 1 za Bayern! Robert Lewandowski z drugim golom na tekmi in 13. letos! Predložek je v kazenski prostor poslal Alvaro Odriozola, Lewandowski pa je od blizu zadel z glavo. Vrhunski zaključek!

90. + 4 min: Konec tekme! Bayern je še drugič zanesljivo premagal Chelsea in več kot zasluženo napreduje v četrtfinale proti Barceloni. Posest žoge je bila 60-40 v prid Bavarcev, streli 18:10.