Atalanta pred tekmo s PSGjem: Jojo je z nami

Liga prvakov 11. Avg 202017:36 > 17:56
Getty Images/Marco Luzzani

Nogometni klub Atalanta trenutno slej ko prej preživlja najlepše obdobje v svoji zgodovini. V tej sezoni so prvič zaigrali v Ligi prvakov in čeravno so začeli zelo slabo, je bilo nadaljevanje bistveno boljše in nazadnje si je moštvo iz Bergama priborilo napredovanje v izločilne boje.

UEFA Pool/Getty Images

V osmini finala jim je žreb namenil špansko Valencio, ki so jo bergamasci presenetljivo, a zanesljivo izločili. Junak obeh dvobojev z netopirji je bil naš reprezentant Josip Iličić, ki je Špancem zabil kar pet golov. Vmes si je Atalanta z odličnimi nastopi v Serie A priigrala nastop v Champions League tudi v prihodnji sezoni. Moštvo iz Bergama se bo jutri v Lizboni v četrtfinalu najprestižnejšega klubskega tekmovanja v nogometu udarilo s francoskimi serijskimi prvaki PSG-jem.

Že nekaj časa je jasno, da zaradi težav zasebne narave Iličića ne bo zraven, kar je kakopak hud hendikep za Atalanto. Toda Jojovi soigralci v en glas zatrjujejo, da bodo igrali tudi zanj in da bi morebitno zmago posvetili prav njemu. Da ima popularni Jojo brezpogojno podporo svojega kluba je potrdil tudi predsednik Atalante Antonio Percassi.

Z Iličićem se prek telefona pogovarjam pred in po vsaki naši tekmi. Tokrat ne bo nič drugače. Počutil se bo, kot da je z nami. In tudi mi se počutimo, kot da je Jojo z ves čas zraven,” je dejal Percassi.

Iličiću je v teh dneh javno podporo izrazil tudi legendarni Zlatko Zahović, ki je Kranjčana svoj čas tako rekoč vrnil med žive z vabilom v Maribor. Jojo je po klavrni izkušnji z Interblockom takrat v vijoličastem dresu zablestel v polnem sijaju in si z izjemnimi igrami hitro tlakoval pot v serie A, kjer si je v zadnjih letih praktično ustvaril status legende.