Simeone: Za nami je dolga sezona, Leipzig je bil boljši

Pool/Getty Images

Trener Atletico Madrida Diego Simeone je priznal, da je Leipzig zasluženo dobil četrtfinalno tekmo lige prvakov (2:1) in se uvrstil v polfinale zaključnega turnirja v Lizboni.

Atletico se je sicer v četrtek krčevito boril in do 88. minute držal izid, ki bi tekmo zavlekel v podaljšek, nato pa so se nogometaši Leipziga po srečno odbiti žogi razveselili velike zmage. Bike v polfinalu čaka PSG.

Dali smo vse od sebe, a smo težko dobivali duele, bili so hitrejši. Za nami je dolga sezona s 60-dnevnim premorom. Pred nadaljevanjem lige prvakov smo čutili pritisk, vzeli smo si teden dni odmora in se nato vrnili na treninge,” je povedal Simeone.

Atletico Madrid je od leta 2010 vsako drugo leto zaigral v finalu evropskega tekmovanja. Ta niz se je zdaj prekinil.

Nismo uspeli zaigrati na svoj način. Leipzig mi je všeč, igrali so zelo osredotočeno, bili so polni entuziazma in svežine. S tem so nas premagali. Nimamo izgovorov. Nasprotnik je bil boljši, zato mu moramo čestitati,” dodaja Argentinec.

Leipzig se bo s PSG-jem pomeril 18. avgusta.