Lyion izkoristil zgrešeno taktiko Guardiole

Liga prvakov 15. Avg 202020:30 > 22:41
Pool, Getty Images

Nogometaši Lyona so s 3:1 premagali Manchester City in se tako uvrstili v polfinale Lige prvakov, kjer so se pridružili PSG-ju, RB Leipzigu in Bayernu.

Z začetno enajsterico je zelo presenetil Pep Guardiola, ki je danes šel iz svoje kože – tekmo je začel s kar petimi branilci in tako meščani niso imeli prave kontrole na sredini. Hitro je postalo jasno, da je katalonski strateg napravil napako s tem, ko je odstopil od ustaljenih principov.

Obrambo meščanov je v 24. minuti šokiral Cornett, ki je zadel že 4. zadetek proti Cityju v karieri. Sinjemodri so se po prejetem zadetku lovili, njihova igra je bila povsem nerazpoznavna. Nekaj priložnosti so si vendarle priigrali, najlepšo je imel Sterling, ki se je po fantastični podaji De Bruyneja z zunanjim delom stopala znašel sam pred nasprotnikovi vrati, a Lopesa ni uspel premagati. Lyon je na odmor odšel z minimalno prednostjo.

Enigma ostaja, zakaj Guardiola ni reagiral takoj na začetku 2. polčasa. Igra meščanov ni imela značilnega tona – do 56. minute, ko je preteklost srečanja postal kapetan Fernandinho, namesto njega pa je v igro vstopil Mahrez. Štiriperesna deteljica – De Bruyne, Sterling, Mahrez in Jesus – je dobro sodelovala, a zbranost Francozov v obrambi ni popuščala. V 69. minuti pa je Sterling lepo zaposlil De Bruyneja in Pepova četa je izenačila. Sinjemodri so prevzeli pobudo in nanizali nekaj priložnosti, v 79. minuti pa je sledil nov šok za Angleže. Aouar je želel zaposliti Ekambija, ki je bil v prepovedanem položaju, a nogometaš iz Kameruna je jasno pokazal, da nima namena sodelovati v akciji. To je izkoristil Dembele, ki je pritekel iz ozadja, stekel sam proti vratom Edersona in slednjega nato premagal. Zadetek je zelo sporen, saj je Dembele verjetno prišel do žoge potem, ko je spotaknil nasprotnika.

V taboru Cityja je zavladala panika, a kljub temu so bili sinjemodri nevarni. Jesus je v eni izmed akcij lepo preigraval in poslal žogo proti Sterlingu, ki se je znašel povsem sam pred praznimi vrati. Toda Angležu je žoga šla čez nogo in najlepša možna priložnost je splavala po vodi. Le minuto kasneje je to kaznoval Dembele, ki je izkoristil slabo reakcijo Edersona in njegov odbitek pospravil v mrežo.

Lyon se je veselil zaslužene zmage! Varovanci Garcie se bodo v sredo v polfinalu pomerili z Bayernom, ki je včeraj z 8:2 povozil zarjavelo Barcelono.