Sevilla zrežirala preobrat in premagala rdeče vrage

Liga prvakov 16. Avg 202020:43 > 22:39
Martin Meissner/Pool via Getty Images

Nogometaši Seville so v Kolnu z 2:1 ugnali Manchester United in se kot prvi uvrstili v finale Lige Europa. Drugega finalista bomo dobili jutri, ko se bosta pomerila milanski Inter in ukrajinski Šahtar.

Na stadionu Rhein Energie v Kolnu smo spremljali fantastično predstavo. Obe ekipi, tako Sevilla kot Manchester United sta dokazali, da pravzaprav sodita v višji kakovostni rank. V Ligo prvakov jasno.

Rdeči vragi so tekmo bolje odprli in nanizali nekaj priložnosti. Do vodilnega zadetka so prišli v 9. minuti. Martial je lepo zaposlil Rashforda, ki je z neposredne bližine streljal, Bono je njegov strel ubranil, toda Anglež je bil po tem, ko je že sprožil, oviran in glavni sodnik Brych je pokazal na belo točko. Enajstmetrovke Bruno Fernandes ne bi mogel izvesti bolje. Portugalec je meril v desni zgornji kot nasprotnikovega vratarja in tako zadel za 1:0.

Sevilla je nato prevzela pobudo in dokazala, da je zelo suverena pri držanju žoge v posesti, tudi, ko nasproti stoji zelo kakovostna ekipa. V 26. minuti sta lepo kombinirala Ocampos in Reguilon. Slednji je nato podal pred vrata in našel tehnično brezhibnega Susa, ki je izenačil.

Do konca polčasa smo videli še veliko nevarnih akcij na obeh straneh, a se rezultat ni spremenil.

2. polčas so veliko bolje odprli Solskjearjevi varovanci. Predvsem Martial je imel nekaj kranih priložnosti, a je v vratih Seville blestel Bono. Štiriperesna deteljica Uniteda – Fenandes, Martial, Rashord in Greenwood je delovala odlično. Ogromno kvalitete je znova pokazal 18-letni Greenwood. Zdi se, da rdeči iz Manchestra dejansko ne potrebujejo novega krilnega napadalca, tako, da ne preseneča, da je United odstopil od boja za Jadona Sancha.

Andaluzijci so se vendarle uspeli otresti pritiska nasprotnika in nekako so uspeli vzpostaviti ravnotežje na zelenici. Po strelu Joana Jordana iz prostega strela je Bruna Fernandesa v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, a Brych ni pokazal na belo točko. Španci so nadaljevali z borbeno igro, nagrajeni pa so bili v 78. minuti. Po podaji 35-letnega Jesusa Navasa je v polno meril rezervist Luuk de Jong in postavil končni izid tekme. Po zadetku Seville sta si v lase skočila soigralca Manchestra Bruno in Lindelof. Do konca srečanja smo videli še kar nekaj nevarnih akcij na obeh straneh, toda mreži se nista zatresli.

Varovanci Julena Lopeteguija so po Romi in Wolverhamptonu izločili še Manchester United.