V sredo na Sportklubu – Celjani v boj za Ligo prvakov!

Liga prvakov 18. Avg 202012:08 > 12:09
Sportklub Slovenija

Bliža se zgodovinska tekma slovenskih državnih prvakov iz Celja, ki se bodo v sredo v 1. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pomerili z irskim Dundalkom. Obračun boste lahko pospremili na Sportklubu.

Kot vsako poletje Sportklub tudi v sezoni 2020/2021 skrbi za prenose tekem slovenskih predstavnikov v evropskih tekmovanjih.

Novi državni prvaki iz Celja so v 1. krogu dobili ugodnega tekmeca, zaradi težav s pandemijo koronavirusa pa srečanja na žalost ne bodo odigrali doma. Grofi se bodo z Dundalkom pomerili v predmestju madžarske prestolnice Budimpešta na stadionu, kjer domuje Ujpest.

Še pred potjo na Madžarsko so Celjani organizirali novinarsko konferenco. Dušan Kosič si želi predvsem to, da bodo njegovi fantje dostojno predstavili svojo domovino.

Zavedamo se, da imamo pred seboj izziv. S fanti se pogovarjamo o tem, da v sredo ne igramo več zase in za Celje, ampak za Slovenijo. Fantje so bili do zdaj skoncentrirani, zbrani. Zavedamo se, da nimamo nekih izkušenj na tem nivoju, a so bila naša zadnja tri leta usmerjena v to, da smo mednarodno konkurenčni. Veselimo se srede in poizkusili bomo pokazati najboljši obraz. Vse kar bo manj od tega da bomo 100% angažirani, je v Evropi lahko hitro kaznovano. Vem, da fantje to vedo in da bomo v sredo dostojno zastopali Slovenijo,” razkriva trener Celja.

Dundalk je 14-kratni državni prvak Irske, več naslovov od njega je osvojil samo Shamrock Rovers (17). Ob državnem prvenstvu je lani slavil tudi v ligaškem pokalu in superpokalu. Gre za serijskega državnega prvaka, saj je v zadnjih šestih letih kar petkrat osvojil naslov. Šestič bo zaigral v kvalifikacijah za Ligo prvakov, največji evropskih uspeh pa je vsekakor sezona 2016/2017, ko je Dundalk zaigral v skupinskem delu evropske lige. V letošnji sezoni po sedmih odigranih srečanjih zaseda 3. mesto v Premier ligi, s klopi pa ga vodi Irec Vinny Perth.

Tekma med Celjem in Dundalkom je na sporedu v sredo, 19. avgusta, ob 19. uri. Ogledali si jo boste lahko samo na Sportklubu, ki bo tekmo prenašal v celotni regiji!

NK Celje