Parižani so prvi finalisti Lige prvakov!

Liga prvakov 18. Avg 202020:17 > 22:18
Manu Fernandez/Pool via Getty Images

PSG je proti RB Leipzigu prišel do suverene in zelo zaslužene zmage. Tuchelovi varovanci so slavili s 3:0 in se tako kot prvi uvrstili v veliki finale.

Nogometaši PSG-ja so danes dokazali, da so veliko boljša ekipa od RB Leipziga. Nasprotnika so nadigrali v vseh segmentih igre.

Tuchelovi fantje so bili podjetnejši od 1. minute. Neymar je imel takoj v uvodnih minutah krasno priložnost. Mbappe ga je lepo zaposlil, a podobno kot proti Atalanti, se Brazilec ni znašel sam pred nasprotnikovimi vrati. Njegovo veselje je preprečila vratnica.

Parižani so do vodilnega zadetka prišli v 13. minuti srečanja. Di Maria je iz prostega strela iz leve strani krasno podal pred vrata, kjer je bil najvišji Marquinhos in mreža Leipziga se je zatresla. Podaja Argentinca je bila zelo ostra, zato zadetek ni šel na dušo Gulacsija, čeprav je Brazilec skok dobil znotraj vratarjevega prostora.

Tudi rdeči biki so izpeljali nekaj nevarnih akcij. Najlepšo priložnost je zapravil Poulsen, ki je do strela prišel po lepi podaji Laimerja. Neymar je v 35. minuti po strelu iz prostega strela še drugič danes zatresel vratnico.

Če ga nismo okrivili za 1. zadetek, gre pa drugi povsem na njegovo dušo. Madžarski vratar v vratih Leipziga se je poigraval pred svojimi vrati in žogo izbil točno v noge nasprotnika. Parižani so odlično reagirali in iz igre vrgli nasprotnikovo obrambo. Di Maria se nato je znašel sam pred nasprotnikovimi vrati in potisnil žogo mimo nasprotnika. Tako je bilo že pred odmorom, natančneje v 42. minuti, bolj ali manj jasno, da bo PSG dvoboj dobil.

V drugem delu igre so se rdečiki biki odprli, Parižani pa povsem sprostili. Tuchelovi varovanci so dvome o zmagovalcu dokončno razblinili v 56. minuti. Upamecameno je, ne daleč stran od svojih vrat, žogo izgubil. Čeprav je bil morda nepravilno oviran, je piščalka Kuipersa ostala nema. Di Maria je pred vrati nasprotnika lepo našel Juana Bernata, ki na račun ležečega Upacamecanoja ni bil v prepovedanem položaju.

RB Leipzig se je še nekoliko odprl in Parižani so se na stadionu Luči v Lizboni začeli zabavati. Znova je krasno preigraval Neymar, igračkala sta se tudi Mbappe in Di Maria.