Od 19.00 na SK1: Celjani v boj za Ligo prvakov

Liga prvakov 19. Avg 202012:05 > 12:18
Sportklub Slovenija

Sreda prinaša zgodovinsko tekmo slovenskih državnih prvakov iz Celja, ki se bodo v sredo v 1. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pomerili z irskim Dundalkom. Obračun boste lahko pospremili na Sportklubu.

NK Celje

Kot vsako poletje Sportklub tudi v sezoni 2020/2021 skrbi za prenose tekem slovenskih predstavnikov v evropskih tekmovanjih. Prihodnji teden vas bomo razvajali tudi s tekmama Maribora in Olimpije v kvalifikacijah za evropsko ligo.

Slovenski državni prvaki se bodo drevi pomerili z irskim prvakom Dundalkom. Tekma bo zaradi pandemije koronavirusa COVID-19 potekala v predmestju madžarske prestolnice Budimpešte na stadionu, kjer domuje Ujpest.

Celjani so pred odhodom opravili obvezno testiranje na COVID-19, vsi testi nogometašev pa so bili negativni. Grofi so se proti Madžarski odpravili v torek po kosilu s čarterskim poletom iz Ljubljane, zaradi krajše zamude pa so nato na Madžarskem opravili nekoliko krajši trening.

Nasprotnik Celjanov je 14-kratni irski prvak, za Celje pa bo to 16. tekma v evropskih pokalih in sploh prva odkar je trener Dušan Kosič.

Lahko, da bo trener pregorel (smeh). Ne, oni (igralci, op. a.) ne bodo pregoreli, morda bom jaz, če bom spet klečal na tleh kot na zadnji tekmi prvenstva proti Olimpiji (smeh). Oni ne, oni so pravi. Edino tremo imam pred Slovenijo, da pokažemo, da smo pravi. Ne želim, da gremo v prvem krogu ven,” je na petkovi novinarski konferenci v Celju povedal Kosić in dodal:

Fantje so bili do zdaj skoncentrirani, zbrani. Zavedamo se, da nimamo nekih izkušenj na tej ravni, a so bila naša zadnja tri leta usmerjena v to, da smo mednarodno konkurenčni. Veselimo se srede, poskusili bomo pokazati najboljši obraz. Vse, kar bo manj od tega, da bomo 100-odstotno angažirani, je v Evropi lahko hitro kaznovano. Vem, da fantje to vedo in da bomo dostojno zastopali Slovenijo.

Na Madžarskem ne slovenski ne irski prvaki niso dajali novih izjav. Kot zanimivost lahko dodamo, da za Dundalk, ki je v zadnjih šestih letih osvojil pet državnih naslovov, igra nekdanji igralec Olimpije Nathan Oduwa. Dundalk je po osmih krogih nove sezone tretja ekipa irske lige.

V Budimpešto je sicer odpotovalo 25 igralcev Celja. Manjka samo poškodovani vezist Žan Benedičič. Na dan tekme je po poročanju s tabora slovenskih prvakov vse potekalo po načrtih. Po zajtrku je sledila aktivacija v hotelu, odhod na stadion pa sledi ob 16.45. Kosič večjih težav pri sestavi začetne postave nima. Manjše bolečine čuti samo Kuzmanović, ki je zaradi težav s prepono edini vprašljiv. Za vse skupaj je dogajanje v Budimpešti nova izkušnja, saj se igralci počutijo, kot da so v nekakšnem mehurčku.

Tekmo, ki jo prenašamo na Sportklub 1, bo za vas spremljal komentator Dejan Obrez.