Celje prek Dundalka v 2. predkolo LP!

Liga prvakov 19. Avg 202019:46 > 19:47
Dundalk FC

Slovenski državni prvaki, nogometaši Celja, so na tekmi 1. predkola Lige prvakov na Madžarskem premagali irskega prvaka Dundalk s 3 : 0 in se tako uvrstili v 2. predkolo.

Celjani so svoj debi v kvalifikacijah za Ligo prvakov začeli hrabro in imeli večino posesti žoge v uvodnem delu srečanja, čeprav si kakšne resnejše priložnosti niso ustvarili.

To pa so imeli v 18. minuti Irci, ko je z glavo streljal Brian Gartland, vendar je žoga poletela malce prek okvirja vrat.

Slovenski prvaki so nato znova veliko napadali, vendar so njihovi poskusi praviloma leteli mimo gola, oziroma so jih Irci blokirali.

Vse se je spremenilo v 43. minuti, ko je Luka Kerin odlično vtekel v kazenski prostor, prehitel neprevidnega branilca Gartlanda in v padcu žogo nekako poslal mimo vratarja Rogersa – 1 : 0 za Celje!

Sredi drugega polčasa si je Dundalk ustvaril dve lepi priložnosti. Najprej je Michael Duffy namesto strela proti golu raje izbral podajo Floresu, njegov poskus pa je dobro ustavil vratar Rozman. Dve minuti kasneje je Duffy streljal s strani, vendar je žoga zletela malce mimo gola.

Zaradi Duffyjevih izletov v napad je imelo Celje precej prostora na levi strani. Božič je imel veliko prostora in z lepo podajo našel Vizingerja, ki je streljal z glavo in samo odlična reakcija Rogersa je preprečila drugi zadetek Celja.

Dundalk je imel veliko priložnost v 65. minuti, spet pa se je akcija začela na levi strani. Duffy je s podajo našel samega Leahyja, ki je imel več časa, kot je verjetno menil in s prve streljal mimo vrat.

Tri minute kasneje so zapretili Celjani, Božič je poskusil dvigniti žogo prek Rogersa, ampak njegov poskus ni našel cilja.

V 84. minuti je Dundalk vse moči usmeril v napad. Duffy je izvedel prosti strel s 30 metrov in zadel živi zid, ampak žoga se je odbila do petmetrskega prostora, kjer jo je dobil Patrick Hoban, streljal z glavo, vendar je tokrat Celje rešila vratnica!

Kdor ne da – dobi! 2 : 0 za Celje! Lotrič je na sredini igrišča prestregel slabo podajo, z Vizingerjem sta se sprehodila do gola in s podajami iz igre vrgla še vratarja – Dario Vizinger z golom za napredovanje!

V sodnikovem dodatku so slovenski prvaki postavili še piko na i – za končnih 3 : 0 je zadel Filip Dangubić! Lotrič je izvedel prosti strel, vratar Rogers je žogo kratko odbil in Dangubić jo je pospravil v mrežo.

Tekmec Celja v 2. predkolu bo norveški Molde, srečanje pa bo na sporedu 25. ali 26. avgusta.