Bayern drugi finalist Lige prvakov!

Liga prvakov 19. Avg 202021:01 > 21:06

Nogometaši münchenskega Bayerna so se uvrstili v finale Lige prvakov, potem ko so v polfinalu v Lizboni premagali Lyon s 3 : 0. Dva gola je dosegel Serge Gnabry, enega pa Robert Lewandowski.

Tekma se je začela z izjemnim tempom in že v 4. minuti je imel Memphis Depay zlato priložnost za Lyon, vendar je žoga po njegovem poskusu zletela malenkost mimo gola.

V 10. minuti je zapretil tudi Bayern. Leon Goretzka je ostro streljal z desne strani in Anthony Lopes se je moral stegniti, kolikor je dolg, da je njegov poskus ubranil in žogo odbil v kot.

Tekma se je zares razživela v 17. minuti, Karl Ekambi je prejel dolgo podajo, v kazenskem prostoru preigral dva branilca, vendar nato žogo poslal v vratnico!

18. minuta, 1 : 0 za Bayern! Serge Gnabry je že v naslednjem napadu zatresel mrežo Lyona! Nemški reprezentant je uprizoril pravi slalom med branilci in z levico zadel zgornji kot vrat! Fantastičen zadetek!

V 31. minuti je imel prvo priložnost najboljši strelec letošnje sezone Lige prvakov, Robert Lewandowski, vendar je po kotu z glavo streljal krepko mimo gola.

31. minuta, 2 : 0 za Bayern! Znova je bil strelec Serge Gnabry! Po hitri akciji Bavarcev so se trije igralci Bayerna praktično sami znašli neposredno pred vratarjem Lopesom. Ta je prvi poskus ubranil, Gnabryju pa potem žoge ni bilo težko poslati v gol za povišanje vodstva.

V prvem polčasu je bila statistika krepko na strani Bayerna – od posesti žoge (68%), do strelov na gol (13:3) in strelov v okvir vrat (7:0).

Med premorom sta oba trenerja opravila po eno menjavo, pri Bayernu je Boatenga zamenjal Sule, pri Lyonu pa je namesto Bruna v igro vstopil Mendes.

Bayern je imel v 51. minuti lepo priložnost za povišanje vodstva, Ivan Perišić je prišel v kazenski prostor in streljal po tleh, vendar je bil tokrat Anthony Lopes dobro postavljen in Hrvatov poskus ubranil.

Sledili sta dve priložnosti Lyona je z glavo poskusil Marcelo, ampak Manuel Neuer je pokazal izjemne reflekse in njegov strel ubranil. Dve minuti kasneje je z nizkim strelom poskusil Ekambi, vendar je bil Neuer znova zelo dobro postavljen.

V 80. minuti se je zdelo, da je Bayern zadel še tretjič, vendar se je izkazalo, da je bil Coutinho v prepovedanem položaju.

V 87. minuti dvoma ni bilo, Robert Lewandowski je zadel za 3 : 0 za Bayern! Po prostem strelu z desne strani je Poljak najvišje skočil v kazenskem prostoru in z glavo žogo poslal mimo nemočnega Lopesa. To je bil že njegov 15. gol v letošnji Ligi prvakov!

Bayern bo v finalu Lige prvakov/Pokala državnih prvakov igral enajstič, prvič po letu 2013, ko je tudi osvojil svoj zadnji, peti naslov prvaka.

Finale med Paris Saint-Germainom in Bayernom bo na sporedu v nedeljo zvečer.