Evropsko poletje: Slovenski klubi na Sportklubu!

Liga prvakov 20. Avg 202011:20 > 11:36
Sportklub Slovenija

Zadnji teden v avgustu bo poln nogometa. Slovenske klube čakajo boji v kvalifikacijah za ligo prvakov in evropsko ligo, na kanalih Sportkluba pa boste lahko pospremili obračune Celja, Maribora in Olimpije.

Slovenski prvaki iz Celja so v sredo uspešno prestali ognjeni krst v kvalifikacijah za ligo prvakov in na Madžarskem s 3:0 premagali irski Dundalk. Grofje so si s tem zagotovili preboj v 2. krog, kjer jih čaka obračun z norveškim prvakom Moldejem.

Norvežani so v 1. krogu s 5:0 odpihnili finski KuPS in nakazali, da varovance Dušana Kosiča prihodnjo sredo čaka neprimerno težji nasprotnik.

Za razliko od tekme z Dundalkom bodo Celjani prihodnjo sredo lahko igrali na domači Areni Z’dežele, kjer se bodo z Moldejem srečali ob 18. uri.

Povezano

Sportklub Slovenija

Maribor in Olimpija na delu v četrtek
Po držanju pesti za Celje nas dan kasneje čakata še dva obračuna slovenskih predstavnikov. Olimpija se bo ob 18.30 v Stožicah srečala z islandsko zasedbo Vikingur Reykjavik, Mariborčani pa bodo na delu ob 20.45. Vijoličasti so svojega nasprotnika dobili v sredo, ko je predstavnik Severne Irske, Coleraine, premagal La Fiorito iz San Marina.

Na papirju lažja naloga čaka Mariborčane, Olimpija pa se bo pomerila s klubom z dolgo zgodovino. Vikingur iz Reykjavika je nastal že leta 1908, klub pa je petkrat osvojil islandsko ligo. V prejšnji sezoni so si evropska tekmovanja zagotovili z zmago v pokalu, v kvalifikacijah za evropsko ligo pa bodo zaigrali prvič po letu 2015, ko jih je v prvem krogu izločil Koper. Leta 1992 je Vikingur zaigral tudi v kvalifikacijah za ligo prvakov in bil neuspešen proti moskovskemu CSKA-ju.

Zmaji bodo morali biti pozorni na Ottarja Magnusa Karlssona, najboljšega strelca ekipe, ki je v aktualni sezoni na devetih prvenstvenih tekmah dosegel osem golov. Naj vas spomnimo, da lahko islandsko ligo spremljate samo na Sportklubu.

Z zagotavljanjem prenosov slovenskih klubov v evropskih tekmovanjih Sportklub kot vsako sezono ponuja najpomembnejše domače nogometne vsebine.

2. krog kvalifikacij za ligo prvakov:
NK Celje – FK Molde, 26. avgust, ob 18.uri

1. krog kvalifikacij za evropsko ligo:
NK Olimpija Ljubljana – Vikingur Reykjavik, 27. avgust, ob 18.30

NK Maribor – Coleraine, 27. avgust ob 20.45