Celjane čaka kakovosten tekmec – spoznajte Molde

Liga prvakov 25. Avg 202012:12 > 12:23
FK Molde

V sredo in četrtek vas na Sportklubu čaka pravi nogometni festival. V evropskih tekmovanjih bodo na delu štirje slovenski klubi (Celje, Maribor, Mura in Olimpija), prav vse pa boste lahko pospremili na naših kanalih.

Molde si je v lanski sezoni zagotovil svoj četrti naslov v norveški ligi. Vse naslove so osvojili v zadnjem desetletju, v katerem je klub kar šest let vodil trenutni trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer. Norveški klub je pod njegovo taktirko igral zelo napadalno, Molde pa tudi po njegovem odhodu ostaja podobna ekipa.

Molde je bil v lanski sezoni norveške lige prepričljivo najboljši. Na 30 tekmah je kar 21-krat zmagal in le petkrat izgubil, pred drugouvrščeno ekipo Bodo/Glimt pa je imel 14 točk naskoka. Klub še vedno vodi nekdanji Solskjaerjev pomočnik Erling Moe, ki je na 58 tekmah v vseh tekmovanjih ob 38 zmagah in devetih remijih samo 11-krat izgubil.

Norveški prvak je v svoji zgodovini enkrat že igral v skupinskem delu lige prvakov. To se je zgodilo v sezoni 1999/2000, ko je Molde v skupini igral z Olympiacosom, Portom in Real Madridom. Prišel je do ene zmage in sicer je doma premagal Olympiacos s 3:2. Kot zanimivost lahko dodamo, da je gol za grškega velikana dosegel Zlatko Zahovič. Zatem je Molde še dvakrat zaigral v skupinskem delu evropskih tekmovanj. Obakrat v evropski ligi, zadnjič pa se je to zgodilo v sezoni 2015/2016, ko je Molde celo prezimil v Evropi in nato v 1. krogu izločilnih bojev priznal premoč Sevilli.

Molde ne bo prvič igral v Sloveniji, saj se je v kvalifikacijah za evropsko ligo v sezoni 2014/2015 pomeril z Gorico, ki jo je izločil s skupnim izidom 5:2, tudi sicer pa smo Molde večkrat videli na območju nekdanje skupne države. Proti Partizanu in Dinamu iz Zagreba je bil neuspešen, premagal pa je Čukarički.

Najnevarnejši igralec napadalno usmerjene zasedbe je vsekakor Nigerijec Leke James, ki je v prejšnji sezoni v ligi dosegel 17 golov in dodal še dve podaji. Zelo nevaren je še Ohi Omoijuanfo, ki je lansko sezono končal s 15 goli in štirimi podajami. Kar se tiče asistenc sta bila v lanski sezoni najbolj uspešna kreatorja igre Magnus Wolff Eikrem (11 golov in osem podaj) in Erik Hestad (štirje goli in 10 podaj). Tudi v tej sezoni so omenjeni igralci nosilci igre, ob njih pa je v odlični formi še Etzaz Hussain, ki je trenutno drugi strelec kluba. Ekipa se glede na lansko sezono takorekoč ni spremenila, kar je vselej velika prednost.

Moe v glavnem zagovarja taktično postavitev 4-2-3-1, v napadu pa se vse skupaj velikokrat preformira v postavitev 4-3-3. V trenutno sezoni je Molde sicer manj konstanten kot v prejšnji, kar se kaže pri izgubljenih točkah v državnem prvenstvu. Aktualni prvak je trenutno druga ekipa norveške lige in za vodilno ekipo Bodo/Glimt ob tekmi več zaostaja za sedem točk.

Tekma med Celjem in Moldejem je na sporedu v sredo ob 18. uri. Druženje na Sportklubu začenjamo že pol ure pred tekmo s studijskim delom, ki se bo nadaljeval tudi po zadnjem sodniškem žvižgu.