Albanec sodil Dinamu, Zagrebčani brez LP

Liga prvakov 16. Sep 202020:39 > 20:42
GNK Dinamo

Zagrebški Dinamo je v tretjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov izgubil proti madžarskemu Ferencvarosu. V Budimpešti so klonili z 1:2. Miha Blažič (Ferencvaros) in Petar Stojanović (Dinamo) sta odigrala vseh 90. minut.

Že v drugi minuti so Zagrebčani doživeli šok. Po slabem posredovanju v obrambi je domače v vodstvo popeljal Gergo Lovrencsics

V 23. minuti so gostje spet zaživeli. Lovro Majer je izvedel kot, Ademi je streljal z glavo, žoga pa je zadela domačega nogometaša Myrta Uzunia in končala v mreži.

Toda Albanec se je za avtogol odkupil v 65. minuti, ko je izkoristil veliko napako branilca Joška Gvardiole. Žoga je Gvardiolo preskočila, Uzuni pa se je sam znašel pred Livakovićem in dosegel zmagoviti gol za prvaka Madžarske.

Dinamo bo pot v Evropo nadaljeval v play-offu za skupinski del evropske lige. Najtrofejnejšemu klubu na Hrvaškem se je prvič v zgodovini zgodilo, da so izpadli proti madžarskemu klubu v evropskih tekmovanjih. V preteklih šestih poizkusih mu je namreč vselej uspelo napredovati.