Liga prvakov postaja zaprto tekmovanje

Liga prvakov 23. Mar 20178:15 > 8:29
Matthias Hangst, Getty Images Sport

UEFA je potrdila spremembe v sistemu delegiranja moštev v najmočnejše klubsko nogometno tekmovanje na svetu, ki prihahajo v veljavo z začetkom sezone 2018/19. Po teh spremembah se klubom iz manj renomiranih nogometnih držav pravzaprav zapirajo vrata za vstop v tekmovanje.

Brez skrbi: moštva iz štirih najmočnejših evropskih prvenstev (Premier liga, La Liga, Serie A in Bundesliga) bodo imeli ob sebi ogromno domače konkurence, saj nova pravila vsem štirim prvenstvom dovoljuje štiri predstavnike vsako leto. Sprememba ni velika, le italijani so dobili eno mesto več, ki so ga pred leti izgubili.

Neposredno uvrstitev v skupinski del Lige prvakov bosta prejeli tudi prvi dve ekipi iz prvenstev Francije in Rusije, tja se bodo uvrstili tudi prvaki Portugalske, Turčije, Belgije in Ukrajine, v kvalifikacijah pa bodo igrali podprvaki iz teh držav, kot tudi tretjeuvrščene ekipe iz francoske in ruske lige.

Že na začetku sezone Lige prvakov je tako zapolnjenih 24 mest, le osem se jih bo lahko v tekmovanje prebilo preko kvalifikacij, kar jasno nakazuje na to, da najmočnejše tekmovanje postaja zaprtega tipa, podobno kot v košarki Evroliga.

Pravljičnih uvrstitev v Ligo prvakov bo vedno manj.