Ajax v EL, zgodovina v Herningu in Parizu

Liga prvakov 9. Dec 202021:03 > 21:36 0 komentarjev
REUTERS/Bo Amstrup

Liverpool in Atalanta sta si prek skupine D zagotovila uvrstitev v izločilne boje lige prvakov. Pri Liverpoolu so to potrdili že pred zadnjim krogom, Atalanta pa je vstopnuco prejela po zmagi nad Ajaxom v Amsterdamu, ki bo v Evropi nadaljeval v evropski ligi. Na tekmi, ki je bila prekinjena v torek je bil Paris Saint-Germain prepričljivo boljši od Bašakšehirja.

V skupini D sta Ajax in Atalanta igrala neposredno za drugo mesto in nadaljevanje v ligi prvakov. Atalanta je slavila z 1:0, Ajax pa bo sezono v Evropi nadaljeval v evropski ligi.

Nizozemci so bili sicer na tekmi bolj prevladujoči, imeli žogo dalj časa v svojih nogah, poizkušali večkrat proti nasprotnikom, imeli tudi dve lepi priložnosti, a je mreža za hrbtom Pierluigija Golline obmirovala. V 79. minuti so pri Ajaxu ostali brez izključenega Ryana Gravenbercha, ki je prejel drugi rumeni karton, šest minut kasneje pa je Luis Muriel poskrbel za zadetek Atalante in končnih 1:0. Josip Iličić je tekmo tokrat spremljal s klopi za rezervne nogometaše.

Pri pričakovanjih je Liverpool v tekmo proti Midtjyllandu vstopil s precej premešano postavo, tekma pa se je končala z rezultatom 1:1.

O tem kako veliko sprememb je opravil Jurgen Klopp govori dejstvo, da je bila na zelenici najmlajša ekipa redsov v zgodovini lige prvakov.

Gostje so do prednosti prišli v 55 sekundi potem, ko je zadetek dosegel Mohamed Salah in s tem postal strelec najhitrejšega gola v zgodovini lige prvakov, obenem pa z 22 goli tudi najboljši strelec kluba v tem tekmovanju.

Domači Midtjylland je do izenačenja prišel iz enajstmetrovke potem, ko je bil v 62. minuti natančen Alexander Scholz. Danski ekipi so nato v nadaljevanju tekme tudi razveljavili zadetek potem, ko so prek VAR prišli do spoznanja, da je bil Scholz v prepovedanem položaju. Enako se je zgodilo Liverpoolu potem, ko je bilo po ogledu VAR ugotovljeno, da je Minamino pri zadetku igral z roko.

Zaradi dveh posredovanj videotehnologije je bila tekma podaljšana za kar 10 minut.

Na koncu ima po šestih odigranih tekmah Liverpool 13 točk in je na prvem mestu, Atalanta jih ima enajst, Ajax sedem in Midtjylland dve.

Na tekmi skupine H med Paris Saint-Germainom in Bašakšehirjem so gostitelji slavili s 5:1 in se tako s prvega mesta uvrstili v izločilne boje lige prvakov. Že v torek je bilo znano, da iz te skupine napreduje Leipzig medtem, ko bo Manchester United evropsko sezono nadaljeval v evropski ligi.

Tekma med Paris Saint-Germainom in Bašakšehirjem je bila v torek prekinjena v 16. minuti potem, ko so nogometaši zaradi domnevne rasistične žalitve četrtega sodnika v smeri pomočnika trenerja turške ekipe skupaj zapustili zelenico.

Parižani so s hat-trickom Neymarja in dvema goloma Kyliana Mbappeja prepričljivo slavili s 5:1.

S tremi zadetki je Neymar postal šele sedmi nogometaš v ligi prvak s tremi ali več hat-tricki. Hkrati pa je postal tudi prvi igralec, ki je v tem tekmovanju dosegel 20 golov ali več za dve različni ekipi. Odličen večer je bil to tudi za Mbappeja, ki je postal najmlajši nogometaš v ligi prvakov, ki je dosegel 20 golov. S tem je Francoz prehitel Lea Messija.

Častni gol za goste je sicer dosegel Mehmet Topal.