Blitzkrieg Liverpoola v Budimpešti za mirnejši spanec Kloppa

Liga prvakov 16. Feb 202123:32 > 23:43 0 komentarjev
Mo Salah
Peter Powell - Pool/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na Puskas Areni z 2:0 premagali rdeče bike iz Leipziga in si tako priigrali lepo prednost pred povratno tekmo na Anfieldu.

Prvi polčas v Budimpešti je bil precej enakovreden, videli smo po eno lepo priložnost na vsaki strani. V 5. minuti srečanja je po odlični podaji Angelina z leve strani do strela z glavo prišel Dani Olmo. Katalonec je premagal Alissona, a mu je veselje preprečila vratnica. V nadaljevanju je Mo Salah stekel sam proti vratom tekmeca, a Egipčan ni uspel premagati Gulácsija.

Mreži sta v prvem delu igre mirovali.

Redsi so v 2. polčasu vendarle opravičili vlogo favorita in pokazali, da se lahko zberejo v težkih trenutkih. V 53. minuti je Sabitzer napravil velikansko napako. Njegova podaja, ki je bila namenjena soigralcu v obrambi, je pravzaprav bila odlična asistenca za Salaha, ki je ponovno stekel sam proti nasprotnikovim vratom. Tokrat je Egipčan ob zaključku ohranil mirne živce in premagal Madžara v vratih RB Leipziga.

“Gostitelji” so si novo veliko napako privoščili le 5 minut kasneje. Mukiele se je pod pritiskom Maneja, zlomil kot jajčna lupina v mikrovalovki. Francoz bi moral žogo odbiti, a se je pritiska tekmeca tako ustrašil, da je, ob tem, ko je bil zadnji v obrambi, padel na tla. Senegalec je darilo izkoristil. Žogo je povedel naprej, stekel sam proti nasprotnikovim vratom, imel dovolj časa, da je ob zaključku dvignil glavo, nato pa je žogo zanesljivo plasiral mimo Gulascija.

Kloppova četa je otipljivo prednost ohranila do konca tekme in si tako zagotovila lep kapital pred povratno tekmo na Anfieldu.

Veseli nas lahko dejstvo, da so slovesnki sodniki, s Slavkom Vinčićem na čelu, odlično opravili delo na Puskas Areni.

Liverpool je sicer pod taktirko Jurgena Kloppa že osemnajstič ohranil mrežo nedotaknjeno v najelitnejšem klubskem tekmovanju.

Thiago Alcantara se je veselil enajste zaporedne zmage v ligi prvakov. Toliko zaporednih zmag v tem tekmovanju sta se pred njim veselila le 2 Španca – Dani Carvajal in Javi Martinez.