City z eno nogo že v četrtfinalu Lige prvakov

Liga prvakov 24. Feb 202123:49 0 komentarjev
getty images

Borussia iz Monchengladbacha in Manchester City sta se na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov med seboj udarila na stadionu Puskas Arena v Budimpešti. Pepova četa je slavila z 2:0 in si tako zagotovila lep kapital pred povratno tekmo.

Že pred tekmo je bilo jasno, da so Angleži, trenutno vodila ekipa Premier lige, veliki favoriti za napredovanje v skupnem seštevku obeh tekem. Vseeno so najbrž zelo redki pričakovali, da bo vse skupaj izgledalo kot igra mačke z miško. Sinjemodri so namreč od prve minute povsem zagospodarili na igrišču in tekmecem skrili žogo. Ves čas se je zdelo, da varovanci Pepa Guardiole niti ne igrajo na vso moč, vseeno pa so igralci Borussie celo tekmo delovali povsem izgubljeno. City si je s pol moči pred povratno tekmo na Etihadu priigral lepo prednost, pri čemer se zdi, da so jo Nemci ob porazu z 0:2 še dokaj dobro odnesli. Pri sinjemodrih je posebej dobro delovala portugalska naveza Joao Cancelo – Bernardo Silva. Prvi je bil v 29.minuti v vlogi asistenta, drugi pa je zadel za vodstvo. Tudi v 65.minuti je z leve strani v nemški kazenski prostor natančno podal Cancelo, Silva je z glavo spustil žogo na nogo Jesusa, ki je iz neposredne bližine zlahka zadel. Gostje so se zadovoljili z dvema goloma prednosti in si nato le še mirno podajali žogo od noge do noge ter počakali na konec dvoboja. Razlika v kakovosti se zdi tako močno na strani moštva iz Manchestra, da upoštevajoč še lepo prednost in domač teren, Borussia na povratni tekmi na Etihadu slej ko prej nima več realnih možnosti za presenečenje.

Manchester City je zabeležil 12. zaporedno zmago na gostovanjih in tako podrl svoj rekord iz leta 2017. Meščani na štirih gostovanjih v letošnji sezoni Lige prvakov sploh še niso prejeli zadetka.