Cityju zmaga, Borussii dobro izhodišče

Liga prvakov 6. Apr 202123:32 > 23:34 0 komentarjev
Pool via REUTERS IAN WALTON

Nogometaši Manchester Cityja so na svojem Etihadu na prvi četrtfinalni tekmi v ligi prvakov z 2:1 premagali Borussio iz Dortmunda.

Meščani so povedli v 19. minuti srečanja. Na sredini igrišča je žogo zapravil Emre Can, pri Cityju pa smo takoj videli dobro tranzicijo po pridobljeni žogi. De Bruyne je žogo v šprintu povedel naprej in osvojil veliko prostora, nato pa na levi strani našel Fodna, ki je takoj poslal ostro podajo v kazenski prostor, kjer je na oddaljenejši vratnici našel Mahreza. Alžirec je žogo sprejel ter jo nato odložil za De Bruyneja, ki je pritekel iz ozadja in nato z dobrim strelom premagal Hitza. To je bil 18. gol, ki so ga meščani dosegli v ligi prvakov od zadnjega prejetega gola, kar je rekordna serija v tem tekmovanju.

Nekaj minut kasneje je Emre Can v svojem kazenskem prostoru brcnil Rodrija in glavni sodnik je pokazal na belo točko, a Hategan je dobil znak iz sobe za VAR, naj si vse skupaj ogleda še enkrat in po ogledu posnetka, je odločitev spremenil.

Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Cityja.

Sinjemodri so večji del drugega polčasa kontrolirali dogajanje na zelenici, toda miljonarji iz Dortmunda se s porazom niso želeli sprijazniti. V 84. minuti so Nemci izpeljali izjemno akcijo za izenačenje. Začel jo je 17-letni Anglež Bellingham, ki je na sredini igrišča ustvaril višek in nato z močno podajo našel Haalanda v konici napada, slednji pa je žogo potisnil v prezen prostor za Reusa, ki se je znašel sam pred tekmečevimi vrati in premagal Edersona. Brazilec je v ligi prvakov klonil po 788 minutah brez prejetega zadetka.

Zdelo se je, da bo Pepova četa ostala brez zmage, toda v zadnji minuti rednega dela tekme je po podaji Gundogana zadel Foden in tako poskrbel za minimalno prednost meščanov pred povratno tekmo.