Flick in Neuer: Svojo priložnost smo zapravili na prvi tekmi

Liga prvakov 14. Apr 20219:16 > 9:17 0 komentarjev
Manuel Neuer Hansi Flick Bayern München
Christian Kolbert

Bayern je v torek z 1:0 slavil v Parizu, a to zaradi poraza na prvi tekmi v Münchnu (2:3) ni bilo dovolj za uvrstitev v polfinale lige prvakov. Prvič v zgodovini tega tekmovanja se je tako pripetilo, da se je zadnji poraženec v finalu v naslednji sezoni aktualnemu prvaku maščeval v izločilnih bojih.

Trener bavarskega velikana Hansi Flick se zaveda, da je njegova ekipa predvsem na prvi tekmi v Münchnu zapravila preveč priložnosti in da je bil poraz s prve tekme usoden.

Kot pošten poraženec moram PSG-ju čestitati za preboj v polfinale. Po danes videnem pa moram reči, da smo mi svojo priložnost zapravili na prvi tekmi. Na njej nismo imeli sreče,” je po tekmi razlagal Flick in dodal:

Danes ste videli, kako nevarni so v napadu. Če bi nam dali gol, bi bilo hitro vsega konec. Mojim igralcem moram čestitati, dali so vse od sebe. Škoda, da nismo dosegli še drugega gola, tudi tokrat nam je manjkal ta zaključni udarec. Na koncu se je potrebno sprijazniti z razpletom, čeprav ni takšen, kot smo si želeli.

Sreda prinaša še preostali povratni tekmi četrtfinala lige prvakov. Na Sportklubu bomo prenašali obračun med Borussio iz Dortmunda in Manchester Cityjem.

S trenerjem se je strinjal tudi legendarni vratar Bayerna Manuel Neuer: “Izpadli nismo danes, ampak že v Münchnu. Tam smo si zaslužili veliko boljši rezultat. Zares je težko sprejeti toliko zapravljenih priložnosti. A ne smemo se pritoževati, dali smo vse od sebe, to pa ni bilo dovolj.

Za vsaj nekaj utehe je pri Bavarcih poskrbel nov rekord. Bayern je sinoči še na 65. zaporedni uradni tekmi dosegel vsaj en gol, kar je nov klubski rekord. Bayern je zadnjič ostal brez doseženega gola 9. februarja 2020, ko je v Bundesligi z 0:0 remiziral z Leipzigom.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!