Haaland potopil Sevillo na Sanchez Pizjuanu

Liga prvakov 17. Feb 202123:36 0 komentarjev
REUTERS/Annegret Hilse

Nogometaši Borussie Dortmund so na Sanchez Pizjuanu s 3:2 premagali Sevillo in se tako močno približali uvrstitvi v četrtfinale lige prvakov.

Andaluzijci so povedli že v 7. minuti srečanja. Suso je na robu kazenskega prostora nakazal strel z levico, nato pa z elegantnim “lažnjakom” iz igre vrgel Sancha, nato pa je Španec z desno nogo sprožil proti vratom Hitza in ga premagal tudi s pomočjo Hummelsa.

Veselje Špancev ni trajalo dolgo, kajti v nadaljevanju so milijonarji pokazali, da so ta hip verjetno boljša ekipa.

V 19. minuti srečanja je Haaland najprej dobro zagradil žogo, jo odnesel z mesta, kjer so bili zgoščeni vezisti Seville in jo nato podal Dahoudu. Slednji se je najprej elegantno otresel tekmeca, nato pa s precejšnje razdalje sprožil in žogo poslal v levi zgornji kot vrat Bonoja, ki je bil nemočen. 25-letni vezist, rojen v Siriji, je dosegel prvi gol v ligi prvakov. Za svoj prvenec je potreboval 26 strelov proti vratom tekmecev, nadvse zanimivo pa je dejstvo, da je predhodnih 25 strelov vselej letelo mimo nasprotnikovih vrat.

V 27. minuti je izjemno akcijo uprizoril Haaland. Norvežan je kot tank prodrl proti vratom Seville, odigral dvojno podajo s Sanchom in nato suvereno žogo pospravil v mrežo.

20-letni golgeter je vajo ponovil 2 minuti pred koncem prvega polčasa. Rakitić je na sredini igrišča žogo slabo podal Gomezu, kar je izkoristil Reus, ki je žogo ukradel in jo popeljal naprej. Nemec je imel v obetavnem protinapadu številne rešitve, odločil pa se je za najpametnejšo, saj je žogo oddal Haalandu, ki se je znova izkazal s kirurško natančnim zaključkom.

Norvežan je danes dosegel deseti gol za Borussio v ligi prvakov. Za ta dosežek je potreboval zgolj 7 tekem. Tako je podrl rekord Roya Maakaya, ki je za ta dosežek potreboval 10 tekem v dresu Bayerna.

V 74. minuti je Oscar Rodriguez odlično izvedel prosti strel, a mu je veselje preprečila vratnica. Sevilla pa je do svojega drugega zadetka vendarle prišla 10 minut kasneje, ko je po podaji Rodrigueza s prostega strela zadel Luuk de Jong.

Borussia si je pred povratno tekmo na Signal Iduni Parku zagotovila lep kapital, a Seville nikakor ne gre odpisovati.