Izjemni Courtois Real popeljal v polfinale!

Liga prvakov 14. Apr 202122:56 > 23:01 1 komentar
Thibault Courtois

Nogometaši Reala Madrida so se uvrstili v polfinale Lige prvakov, potem ko so na povratni tekmi v Liverpoolu igrali 0:0 in napredujejo s skupnim izidom 3:1.

FANTASTIČNI COURTOIS

Liverpool, ki je prvo tekmo izgubil z 1:3, je začel silovito in že v 3. minuti je imel Mohamed Salah priložnost, ampak njegov strel je bil preslab za Thibaulta Courtoisa.
V 11. minuti je James Milner silovito streljal z 18 metrov in tokrat je moral Courtois pokazati vse svoje sposobnosti in žogo fantastično odbil v kot.

Real si je prvo priložnost priigral v 20. minuti. Karim Benzema je poslal žogo proti golu, od branilca pa se je ta odbila v vratnico!
Liverpool je bil še naprej agresivnejši in si v zadnjih minutah prvega dela priigral še dve priložnosti. Najprej je Salah streljal malce prek vrat, nato pa je bil nenatančen še Georginio Wijnaldum.
Domačini so silovito začeli drugi polčas. Že po slabi minuti igre je poskusil Roberto Firmino, vendar se je s čudovito obrambo znova izkazal vratar Courtois.

V 66. minuti je imel eno redkih priložnosti Real. Junior Vinicius se je znašel sam pred vratarjem, vendar je Alisson pogumno iztekel in njegov poskus blokiral, nato pa ustavil še drugo priložnost Benzemaja. Real je do konca z disciplinirano obrambno igro zadržal vse napade Angležev in napreduje s skupnim izidom 3:1.

Real se bo v polfinalu pomeril s Chelseajem.