Kaos v Carigradu, RBL zapravil 1:3, a na koncu slavil

Liga prvakov 2. Dec 202020:45 > 20:48 0 komentarjev
Burak Kara/Getty Images

Prvi dve tekmi petega kroga skupinskega dela lige prvakov sta se igrali v sredo ob 19. uri. Ekipa Krasnodarja se je z zmago proti Rennesu približala uvrstitvi v evropsko ligo, medtem, ko je Leipzig v gosteh na nori tekmi premagal carigrajski Bašakšehir s 4:3.

Fantastičen večer v Turčiji je prinesel veliko zadetkov. Prvi gol je padel v 26. minuti potem, ko ga je po podaji Marcela Sabitzerja dosegel danski napadalec Yussuf Poulsen. Ko je Nordi Mukiele v 43. minuti povišal na 2:0 se je zdelo, da je tekma odločena, a je nato v sodnikovem dodatku v prvem polčasu na 1:2 po podaji Edina Višće znižal Irfan Can Kahveci.

V drugem polčasu so pri Leipzigu znova prednost povišali na dva gola potem, ko se je med strelce v 66. minuti vpisal Dani Olmo, asistenco pa je zabeležil Angelino. Gostje se niso dali in v 72. minuti je na 2:3 s svojim drugim golom na tekmi znižal Kahveci. Za veliko navdušenje in izenačenje na 3:3 s strani domačih je s tretjim golom v 85. minuti poskrbel Kahveci potem pa je na sceno stopil rezervist Alexander Sorloth. Norveški nogometaš je v drugi minuti sodnikovega dodatka ob koncu tekme izkoristil podajo Poulsena in z natančnim strelom s približno 18 metrov svoji ekipi prinesel zmago s 4:3.

REUTERS/Murad Sezer

S to zmago so pri Leipzigu prišli do devetih točk in so trenutno poravnani v skupini z Manchester Unitedom in Paris-Saint Germainom. Zmaga nemške ekipe pa pomeni, da so ostali “živi” kar se tiče uvrstitve med najboljših 16 ekip. Za to pa se bodo doma pomerili proti rdečim vragom.

Krasnodar je doma proti Rennesu slavil z 1:0. Edini strelec na tekmi pa je bil v 71. minuti Marcus Berg.

To je bila za Krasnodar prva zmaga v skupini E zato si je ekipa iz Rusije že priigrala igranje v izločilnih bojih evropske lige. Znano je že namreč, da bosta v skupini prvi dve mesti zasedli Chelsea in Sevilla.

Pred tekmo je Krasnodar osvojil zgolj eno točko potem, ko je remiziral proti Rennesu. Francozi z zgolj eno točko v zadnjem krogu za uvrstitev v izločilne boje evropske lige ne bodo imeli možnosti.