Klopp: Za nami je poseben večer na praznem Anfieldu

Liga prvakov 2. Dec 20209:11 0 komentarjev
Clive Brunskill/Getty Images

Jürgen Klopp je z Liverpoolom že osvojil ligo prvakov in še enkrat igral v finalu tega tekmovanja, vseeno pa je bila torkova tekma z Ajaxom zanj nekaj posebnega.

Redsi so si z zmago proti Ajaxu z 1:0 na praznem Anfieldu krog pred koncem skupinskega dela zagotovili prvo mesto v skupini D.

Liverpool je edini gol na tekmi dosegel v 59. minuti, ko je 19-letni Neco Williams asistiral vrstniku Curtisu Jonesu. Redsi so se prvič v zgodovini kluba v ligi prvakov razveselili gola po kombinaciji dveh najstnikov.

Iskreno, v vsem tem času v Liverpoolu sem danes dobil občutek, da je to eden največjih večerov v ligi prvakov na Anfieldu. Brez podpore navijačev je bilo jasno najtežje in najbolj zahtevno. Glede na vse okoliščine je na nas pretilo mnogo pasti, a so fantje stisnili zobe ter odigrali kot moški. Robertson, Henderson in Wijnaldum so igrali načeti – zanje samo kapo dol. Kaj šele Curtis Jones? Fant je neverjeten, kako je odigral. Zares sem ponosen,” je po tekmi razlagal Klopp.

Mnogi so bili sinoči presenečeni, ker je poškodovanega vratarja Alissona zamenjal mladi Irec Kelleher in ne Adrian.

Zares menim, da je Adrian v preteklosti za nas storil nekaj sijajnih stvari, vendar tokrat smo potrebovali Kelleherjeve sposobnosti. Sprejeli smo to odločitev, a jasno nikoli ne veš, kako se bo odvilo. Zares sem zadovoljen, ker je bil tako miren in je dobro branil.

Liverpool bo v zadnjem krogi gostoval pri Midtjyllandu, tekma pa ne bo odločala o ničemer, saj so si redsi že priigrali prvo mesto, Danci pa so prikovani na zadnje mesto v skupini.

Še pred omenjeno tekmo bo Liverpool v nedeljo, 6. decembra, v Premier ligi odigral obračun z zahtevnim tekmecem Wolverhamptonom.

Premier ligo in ligo prvakov lahko spremljate na Sportklubu!

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!