Chelsea še drugič prvak Evrope

Evropa 29. Maj 202123:10 > 23:19 0 komentarjev

Na sklepnem dejanju evropske klubske sezone, finalu lige prvakov, je v boju za evropsko krono Chelsea z golom Kaia Havertza v 42. minuti premagal Manchester City! Londončani slavijo svoj drugi naslov v ligi prvakov, City ostaja brez te laskave lovorike.

Le en zadetek je odločil tekmo na stadionu Dragao v Portu. Junak večera je postal Nemec Kai Havertz, ki je v 42. minuti dosegel edini gol na tekmi. City je v drugem polčasu poskušal, toda v svojih napadih je bil preveč statičen. Chelsea se veseli druge lovorike v tem tekmovanju, po letu 2012 so najboljši v Evropi tudi letos. Na vrhu tekmovanja so nasledili Bayern iz Münchna.

Takole so se nogometaši Chelseaja veselili evropskega uspeha. Foto: Guliverimage

Pred okoli 14 tisoč gledalci na stadionu Dragao je uvod v tekmo sicer prinesel zanimivo dogajanje na obeh straneh. V osmi minuti se je po izvrstni dolgi podaji vratarja Edersona sam pred vrati Chelseaja znašel Raheem Sterling, a je angleškemu napadalcu zmanjkalo prostora, tako da je vratar Londončanov Edoudard Mendy žogo izbil v kot.

City je odgovoril šest minute kasneje, ko je imel dve priložnosti nemški napadalec Timo Werner. Najprej je podaji z leve strani manj kot deset metrov pred vrati prišel do žoge, a je slabo streljal, tako da Ederson ni imel težkega dela. Takoj v naslednjem napadu je Werner po dotiku branilcev Chelseaja zadel še zunanji del mreže.

V 27. minuti je do strela po podaji Kevina De Bruyneja prišel Phil Foden, ki se je kar naenkrat sam znašel pred Mendyjem. A mlademu napadalcu je z blokom v zadnjem trenutku veselje preprečil branilec Chelseaja Antonio Rüdiger. V 39. minuti je igrišče zaradi poškodbe zapustil izkušeni steber obrambe Londončanov Thiago Silva, zamenjal ga je Andreas Christansen.

Chelsea je vse bolj prevzemal pobudo, kar so temno modri kronali v 42. minuti, ko je krasno diagonalno podajo po tleh z leve strani poslal Mason Mount presekal obrambo Cityja. Žogo je sprejel Kai Havertz in jo premeteno le porinil mimo vratarja Edersona, nato pa mu ni bilo težko zadeti praznega gola Cityja za vodstvo Chelseaja z 1:0.

Začetek drugega polčasa ni prinesel veliko sprememb. Chelsea je uspešno branil vodstvo, a tudi City si na drugi strani ni priigral pravih priložnosti. V 57. minuti sta trčila De Bruyne in Rüdiger, slabše pa jo je odnesel Belgijec, ki je zaradi udarca v glavo moral zapustiti igrišče. Tri minute pozneje je z roba kazenskega prostora streljal Sterling, žoga je v ramo zadela Reeca Jamesa. Meščani so zahtevali enajstmetrovko, a je glavni sodnik Antonio Mateu Lahoz pokazal, da napake ni bilo. Njegovo odločitev so podprli tudi videosodniki.

V 68. minuti je po lepi akciji Fodena žogo pred vrata Mendyja poslal Riyad Mahrez, a je Cesar Azpilicueta z drsečim startom preprečil izenačenje. Na drugi strani so imeli Londončani priložnost za šah mat v 73. minuti, ko je po lepi akciji Havertza streljal rezervist Christian Pulisic, a je ameriški nogometaš streljal mimo gola. Trener Chelseaja Thomas Tuchel je padel na kolena.

City je ob koncu sicer imel nekaj polpriložnosti, da tekmo popelje v podaljške. V 85. minuti je slabo podal rezervist Sergio Agüero, drugače bi lahko bilo nevarno za vratarja Mendyja. Zadnjo priložnost na tekmi je v začetku 97. minute – glavni sodnik Lahoz je tekmo zaradi dolge prekinitve pri trku med De Bruynejem in Rüdigerjem podaljšal kar za sedem minut – zapravil Mahrez ko je z roba kazenskega prostora za las streljal čez gol. Ostalo je pri 1:0 za temno modre in njihovo veliko slavje se je lahko začelo.