Liga prvakov na SK: Je Porto zmožen epskega preobrata?

Liga prvakov 13. Apr 20219:09 0 komentarjev
Chelsea Porto liga prvakov nogomet
AP Photo/Angel Fernandez

Torkov večer prinaša prvi dve povratni četrtfinalni tekmi nogometne lige prvakov. Na Sportklubu bomo pospremili obračun Chelseaja in Porta, ki se bosta znova merila v Sevilli na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

Chelsea je prvo tekmo dobil z 2:0 in si priigral lepo prednost. Londončanom tokrat pripada vloga gostitelja, zaradi pandemije koronavirusa pa bo tekma znova odigrala v andaluzijski prestolnici, Sevilli.

Pri Portu pred tekmo ne mečejo puške v koruzo, a se zavedajo, da jih čaka takorekoč misija nemogoče. Londončani so pod taktirko Thomasa Tuchla izredno čvrsta ekipa, ki je pod vodstvom Nemca izgubila samo enkrat na 17 tekmah. Portugalci so sicer v finišu sezone ujeli pravo formo v Ligi NOS, kjer za vodilnim Sportingom po seriji petih zaporednih zmag zaostajajo za šest točk.

Na drugi torkovi temi se bosta pomerila PSG in Bayern. Parižani so prvi obračun v Münchnu dobili s 3:2.

V sredo bosta na vrsti še preostali tekmi četrtfinalnega sporeda. Na Sportklubu bomo poskbeli za prenos obračuna med Borussio iz Dortmunda in Manchester Cityjem. Sinjemodri so ob nekaj dvomljivih sodniških odločitvah na prvi tekmi slavili z 2:1.

V polfinalu se križata para Bayern München – PSG in Manchester City – Borussia Dortmund ter Real Madrid – Liverpool in Porto – Chelsea.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!