Liga prvakov na SK: V Leipzigu verjamejo v preobrat

Liga prvakov 10. Mar 202111:34 0 komentarjev
Leipzig
Getty Images

Liverpool bo drevi ob 21. uri v Budimpešti gostil povratno tekmo osmine finala lige prvakov z Leipzigom. Redsi so prvo tekmo dobili z 2:0 in si priigrali veliko prednost. Navkljub temu Nemci verjamejo v preobrat.

Leipzig se je v osmino finala uvrstil iz zelo zahtevne skupine, v kateri je izločil tudi Manchester United. Prav rdeči vragi so na prvi tekmi v skupini na Old Traffordu Leipzigu prizadejali najhujši evropski poraz (5:0). Rdeči biki so se po katastrofi na Otoku hitro pobrali in Manchester United doma premagali s 3:2.

Tokrat bodo Nemci potrebovali še bolj poseben večer, saj morajo slaviti z dvema goloma prednosti, kar bo proti angleškim prvakom izredno zahtevno.

Ostajamo pozitivni, na prvi tekmi so igrali dobro. Če ne bomo delali napak in če ne bomo zapravljali priložnosti, lahko poskrbimo za preobrat. Vsekakor imamo priložnost, da ostanemo v ligi prvakov, atmosfera v ekipi je dobra, vsi smo pozitivni. Liverpool je vsekakor pod pritiskom, saj smo v trenutni situaciji mi v vlogi outsiderja,” pred tekmo razmišlja Angelino, nekdanji član Manchester Cityja.

Liverpool je v Premier ligi v krču, ekipa Jürgena Kloppa pa je posledično pod pritiskom. Morebitna katastrofa v ligi prvakov bi povsem pokvarila sezono aktualni angleških prvakov, ki pa ostajajo optimistični. Klopp se je sicer na novinarski konferenci v glavnem ukvarjal z vprašanji o nemški reprezentanci.

Ali sem na voljo, da poleti prevzamem Nemčijo? Ne,” je bil jasen Klopp in dodal: “Jogi Löw je z reprezentanco naredil veliko delo. Mislim, da ni še nihče tako dolgo vodil Nemčije, vsekakor pa je med najuspešnejšimi selektorji v zgodovini. Razumem ga, da želi na Euru še zadnjič zastopati Nemčijo in jo popeljati do dobrega rezultata. Prepričan sem, da bo nato nemška zveza brez težav našla pravo rešitev za mesto selektorja.

Po tem poletju zagotovo ne bom na voljo, zato ne morem biti med kandidati za nemškega selektorja,” še dodaja Klopp.

Tekmo lahko od 20.45 naprej spremljate na Sportklubu 1.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!