Liga prvakov na SK: Kdo se bo prebil v osmino finala?

Liga prvakov 9. Dec 202011:26 > 12:18 0 komentarjev
Getty images/ David Ramos

S sredinimi tekmami 6. kroga lige prvakov se zaključuje skupinski del elitnega tekmovanja. Vroče bo v skupinah A, B in D, kjer še poteka bitka za preboj v osmino finala.

Najbolj odprta je defitinivno skupina B, kjer trenutno z osmimi točkami vodi Borussia Mönchengladbach, po sedem točk imata Šahtar Doneck in Real Madrid, zadnji pa je s petimi točkami Inter Milan. Prav vse ekipe so tako še v igri za napredovanje v osmino finala, evropsko pomlad pa si zaenkrat zagotovila samo Borussia. Iz te skupine boste lahko na Sportklubu pospremili obračun med Interjem in Šahtarjem.

Napeto bo tudi v skupini A, kjer bo Jan Oblak z madridskim Atleticom v Salzburgu lovil zmago, ki bi colchonerose popeljala v izločilne boje. Prvo mesto v tej skupini je oddano Bayernu iz Münchna, drugi Atletico in tretji Red Bull Salzburg pa ločita samo dve točki. Obračun je na sporedu ob 21. uri s prenosom na Sportklubu 1.

Za preboj v osmino finala se bo drevi boril še Josip Iličić, ki bo z Atalanto gostoval pri Ajaxu. V tej skupini si je osmino finala in prvo mesto priigral Liverpool, drugo mesto pa trenutno z osmimi točkami držijo Italijani. Nizozemci jim sicer dihajo za ovratnik s točko zaostanka, na domači zelenici pa bo Ajax naredil vse, da se znova prebije v osmino finala.

Ob omenjenih tekmah nas drevi čaka še nadaljevanje torkove prekinjene tekme PSG – Bašakšehir, predlagamo pa, da sami pregledate naš spored in si pripravite načrt za sredin večer.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!