Mbappe dosegel 100. gol za PSG!

Liga prvakov 5. Dec 202023:32 0 komentarjev
David Ramos/Getty Images

Nogometaši PSG-ja so na tekmi 13. kroga francoske Ligue 1 s 3:1 premagali Montpellier in tako vknjižili 9. prvenstveno zmago v sezoni. Na tej tekmi je 100. zadetek v majici francoskega velikana zabil Kylian Mbappe.

Parižani so imeli v Montpellierju precej težav. Dagba je v 33. minuti realiziral sistenco Di Marie in tako PSG povedel v vodstvo. Domači so izenačili ob koncu 1. polčasa, ko je mrežo Navasa zatresel Mavididi.

Aktualni francoski prvaki, ki so danes igrali brez utrujenega Neymarja, so se dolgo časa mučili z Montpellierjem. Šele v 77. minuti je za PSG zadel Moise Kean. Italijan je tako dosegel že 5. zadetek na sedmi prvenstveni tekmi v letošnji sezoni Ligue 1.

Zmago Parižanov je v 91. minuti potrdil Kylian Mbappe. 21-letnik je tako dosegel že 100. zadetek za PSG. To je bil sicer že njegov 10. prvenstveni gol v sezoni.

Francoz potrebuje še natanko 100 zadetkov, da ujame najboljšega strelca PSG-ja vseh časov Edinsona Cavanija. Urugvajec je torej za 9-kratne državne prvake dosegel 200 golov.

Parižani imajo na vrhu lestvice 4 točke prednosti pred Marseillom, a ekipa iz pristaniškega mesta ima 2 tekmi manj.