Mbappe s hat-trickom uničil Barcelono

Liga prvakov 16. Feb 202122:54 > 17. Feb 2021 6:54 0 komentarjev
REUTERS/Marcelo Del Pozo
Kako se bo odločil Lionel Messi? Foto: REUTERS/Marcelo Del Pozo

Nogometaši PSG-ja so razbili Barcelono na Camp Nouu. Pochettionova četa je slavila s 4:1 in si brzčas že zagotovila napredovanje v četrtfinale lige prvakov.

Ronald Koeman je presenetil z izbiro začetne enajsterice, saj je od prve minute na teren poslal Piqueja, ki se je kar naenkrat, kot strela z jasnega, vrnil v ekipo po poškodbi kolena. Pri PSG-ju smo pogrešali Di Mario in Neymarja. Predvsem zaradi odsotnosti slednjega, obračun ni bil to, kar bi bil sicer.

Ekipi sta v dvoboj krenili zelo previdno. Vsekakor je presenetilo dejstvo, da so Parižani večji del prvega polčasa imeli nadzor nad dogajanjem na sredini igrišča.

Prvo priložnost so imeli Katalonci. Pedri je z globinsko podajo našel Griezmanna, kateremu se je odprla prosta pot do gola, a je Francoz predolgo okleval, obramba PSG-ja se je vrnila in ga spravila pod pritisk, tako, da napadalec Barce ni mogel zaključiti optimalno.

V prvem delu igre je 2 veliki napaki storil Pedri. 18-letnik ni imel odgovora na pritisk tekmeca, njegovi napaki bi lahko vodili do zadetka PSG-ja, a na njegovo srečo do tega scenarija ni prišlo.

Sredi prvega polčasa je Frenkie de Jong padel v kazenskem prostoru PSG-ja in sodnik ni okleval niti za sekundo, takoj je pokazal na belo točko. Sprva ni bilo videti, da je bil Nizozemec nepravilno oviran, kajti zdelo se je, da se je preprosto spotaknil. Ampak kaj takega se sodniku, kot tudi mnogim drugim ni zdelo prav verjetno. Če vidimo stopinje, ne pa tudi človeka, lahko kljub temu sklepamo, da je človek bil tam. In sklepali smo lahko tudi, da v tej akciji ni bilo vse čisto.

Kasneje je režiser vendarle našel kader, iz katerega smo lahko razbrali, da je Kurzawa spodnesel nogo De Jonga, kar je kasneje vodilo v njegov padec.

Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Lionel Messi. Argentinec je žogo poslal v levi zgornji kot vrat Keylorja Navasa.

Parižani so za odgovor potrebovali le 5 minut. Kurzawa je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Veratti preusmeril žogo do Mbappeja. Francoz je nato zlahka preigral rojaka Lengleta in si pripravil prostor za strel, nato pa žogo zabil pod prečko Ter Stegna.

Do odmora so imeli Parižani še dve lepi priložnosti. Prvo je imel Kurzawa, ki je z leve strani dobro streljal proti oddaljenejši vratnici Ter Stegna, a se je nemški vratar izkazal. Drugo je imel Icardi, ki je bil najvišji po udarcu iz kota, a je meril za las mimo vrat.

Varovanci Pochettina so veliko bolje krenili tudi v 2. polčas in takoj nanizali nekaj priložnosti. Napadalni pristop se je obrestoval v 65. minuti. Florenzi se je po desni strani lepo vključil v napadalno akcijo. “Ofsajda” ni bilo, saj je Italijana v igri držal Dest. Nato je sledila podaja pred vrata Ter Stegna. Pique je žogo zgrešil pri izbijanju in ta se je nato odbila do Mbappeja, ki je zadel za vodstvo PSG-ja. 22-letni krilni napadalec je na levi strani še naprej kot vrtavko vrtel Desta in si kmalu priigral še eno priložnost, a je dvoboj iz oči v oči z njim dobil Ter Stegen.

V 70. minuti je za PSG podvojil prednost. Paredes je poslal predložek v kazenski prostor in tam našel Moisa Keana, ki je z glavo zadel za 3:1. Odveč je reči, da je obramba blaugrane, ki je skozi celotno tekmo delovala kot švicarski sir, znova zaspala.

V 71. minuti je Ronald Koeman končno zamenjal Desta, ki je danes na igrišču deloval kot slon v trgovini s porcelanom, a kaj prida Barci to ni pomagalo. Katalonci so sicer prevzeli pobudo, a obramba Francozov je katalonskim napadom zlahka kljubovala. PSG je še naprej pretil iz protinapadov, v 85. minuti je rezervist Julian Draxler krasno popeljal žogo naprej, ustvaril višek in nato žogo pravočasno ter z veliko mero mehkobe oddal na levo proti Mbappeju, ki je z desno nogo žogo elegantno plasiral mimo Ter Stegna.

PSG je slavil s 4:1 in si brzčas priigral neulovljivo prednost.

Barcelona je že drugič v tej sezoni izgubila za 3 gole na Camp Nouu. Pred tem je s takšno razliko tolikokrat izgubila v 20 letih.