Osvežena Forbesova lestvica najbogatejših klubov na svetu

Bundesliga 13. Apr 202120:10 0 komentarjev
Alex Caparros/Getty Images

Po najnovejši Forbesovi lestvici je med 10 najbogatejšimi klubi kar 6 takšnih, ki igrajo v angleški Premier ligi. Vseeno pa sta prvi dve mesti rezervirani za španska velikana Barcelono in Real Madrid.

Barcelona je svojega največjega tekmeca prehitela in kot najbogatejši klub na svetu zaseda prvo mesto. Vrednost Kataloncev je ocenjena na 4,76 milijarde ameriških dolarjev. Madridčani ne zaostajajo veliko. Beli balet je ocenjen na 4,75 milijarde dolarjev.

Za nekatere je morda nepričakovano, a na tretjem mestu je aktualni evropski in svetovni prvak Bayern Munchen. V primerjavi s prejšnjim seznamom so Bavarci prehiteli Manchester United.

Velikan iz Old Trafforda vodi še pred peterico angleških klubov – Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal in Tottenham.

Novinec med najbogatejšimi desetimi klubi je PSG. Lanski finalist lige prvakov je na devetem mestu. Med top 10 italijanskih klubov ni. Aktualni prvak Serie A Juventus je na 11. mestu.

Med prvih dvajset so sicer še trije angleški klubi: Everton (15), West Ham (18) in Leicester (19).

Pri Forbes so še zapisali, da se je navkljub negativnemu vplivu pandemije Covid-19 povprečna vrednost klubov med najboljših 20 v zadnjih dveh letih povečala za 30 odstotkov.

Deset najbogatejših klubov na svetu:
  1. Barcelona – $4.76bn
  2. Real Madrid – $4.75bn
  3. Bayern Munchen – $4.22bn
  4. Manchester United – $4.2bn
  5. Liverpool – $4.1bn
  6. Manchester City – $4.0bn
  7. Chelsea – $3.2bn
  8. Arsenal – $2.8bn
  9. Paris Saint-Germain – $2.5bn
  10. Tottenham – $2.3bn

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!