Pirova zmaga Bayerna, PSG in Chelsea v polfinalu LP!

Liga prvakov 13. Apr 202122:57 > 23:12 0 komentarjev
Matthias Hangst/Getty Images

Bayern je z golom Choupo-Motinga v gosteh premagal PSG z 1:0, a so Parižani tisti, ki potujejo v polfinale potem, ko so na prvi tekmi v Munchnu slavili s 3:2. Za uvrstitev v finale bo francoski prvak igral proti zmagovalcu dvoboja Manchester City - Borussia Dortmund. Nogometaši Chelseaja so izločili Porto in se prvič po sezoni 2013/14 uvrstili v polfinale lige prvakov. Po zmagi na prvi tekmi z 2:0 so na povratni tekmi s spektakularnim golom Taremija v 94. minuti z 1:0 izgubili proti Portu.

Paris Saint-Germain je imel na tekmi več priložnosti. Neymar je trikrat stresel okvir vrat. Bayern je v prvem polčasu uspel kaznovati zgrešene priložnosti Parižanov potem, ko se je v 40. minuti med strelce vpisal Eric Maxim Choupo-Moting.

V nadaljevanju Nemci kljub več resnim priložnostim niso uspeli doseči še enega gola, ki bi jih popeljal v polfinale.

Evropa bo tako dobila novega prvaka, PSG pa se je Bavarcem na nek način s tem maščeval za poraz v lanskem finalu najkakovostnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Chelsea in Porto sta zaradi omejitev v zvezi s koronavirusom odigrala v Sevilli. Na povratni tekmi je bila domačin ekipa, ki jo vodi Thomas Tuchel.

Chelsea se bo v polfinalu srečal z boljšim iz dvoboja med Real Madridom in Liverpoolom. Madridčani so prvo tekmo dobili s 3:1. Ko so Londončani nazadnje prišli do polfinala lige prvakov, so na koncu izpadli proti madridskemu Atleticu.

Povratna tekma, ki jo je Porto sicer dobil z 1:0 ni ponudila prav veliko zanimivega. Londončanom se ni mudilo zato so se večinoma osredotočali na protinapade in na ta način grozili tekmečevim vratom. Enkrat je imel priložnost Pulišić, ki je slabo zadel žogo, strel Mounta pa je bil blokiran.

Po drugi strani si tudi Porto ni ustvaril nobene prave priložnosti. Strel Corone v prvem polčasu, ki je prišel po napaki Chilwella je končal prek gola, modri pa so z lahkoto odbili vse poskuse portugalske ekipe. Tako je bilo vse dokler tekma ni vstopila v dodatek. In ko se je zgodilo to smo videli zares spektakularen zadetek. Pri Portu je Nanu podal s strani, Taremi pa je s fantastičnimi škarjicami dosegel enega najlepših zadetkov letošnje sezone.

Toda za kaj več časa ni bilo in Chelsea se je s skupnih 2:1 uvrstil v polfinale.