Pochettino uživa pod pritiskom in poveličuje Neymarja

Liga prvakov 14. Apr 202110:32 0 komentarjev
Varovanci Mauricija Pochettina so se zanesljivo uvrstili v polfinale francoskega pokala. REUTERS/Christian Hartmann

Trener PSG-ja Mauricio Pochettino je po uvrstitvi v polfinale lige prvakov presrečen. Po vsega treh mesecih delovanja v klubu je nekdanji strateg Tottenhama Parižane popeljal do zmage proti aktualnemu evropskemu prvaku Bayernu, ki je lani v finalu premagal prav PSG.

PSG je bil pred povratno tekmo pod velikim pritiskom in z dobrim ter pragmatičnim pristopom izločil evropskega prvaka. Odločila je prva tekma v Münchnu, ki so jo Parižani dobili s 3:2. Sinoči so sicer Bavarci slavili z 1:0, kar pa je bilo premalo za slavje.

Za nami je res težka tekma, trenutno pa sem zelo srečen. Igralci so si to zaslužili. Presrečen sem zaradi njih, kluba, predsednika… Po treh mesecih dela uživam v tem trenutku. Uvrstili smo se v polfinale lige prvakov, izločili pa smo evropske prvake. To je za nas neverjeten trenutek,” je po tekmi razlagal Pochettino.

Pochettino je dodal, da je bil Neymar v prvem polčasu fantastičen. Navkljub nekaj smole, Brazilec je dvakrat stresel okvir gola, je to bila ena izmed njegovih najboljših tekem v tej sezoni. Argentinski strateg je po tekmi težko skrival navdušenje nad zvezdnikom njegove ekipe.

Neymar je bil v prvem polčasu zares fantastičen. Bayernovi igralci so prav tako sijajni. Müller, Kimmich, … koliko izkušenj in samozavesti imajo. A smo jih izločili. V času brez kluba mi je prav vse to, kar se danes dogaja, manjkalo. Liga prvakov je najmočnejše tekmovanje na svetu. Ko ste ob robu igrišča, je težko povsem uživati. Trudim se ostati miren, morda tako tudi delujem, a v meni vedno vre adrenalin. Občutki ob takšnem uspehu so fantastični.

Bo PSG-ju v tretje uspelo?

Neymar je po tekmi Bayernu čestital za dobro predstavo in borbo, sam pa dodal, da si želi še več:

Zelo sem srečen. Igrali smo proti veliki ekipi in dokazali, da smo tudi mi veliki. Izločili smo evropskega prvaka. Zdaj smo v polfinalu, a se ne želimo zaustaviti. Želimo še veliko več,” je sporočil sijajni Brazilec.

Neymar David Alaba PSG Bayern
REUTERS/Christian Hartmann

PSG se je sinoči tretjič v zgodovini prebil v polfinale lige prvakov. Parižanom je to prvič uspelo v sezoni 1994-95, ko jih je v polfinalu na obeh tekmah premagal AC Milan. Kot zanimivost lahko dodamo, da je oba gola na San Siru dosegel Dejan Savičević. Francozi so nato na drugi polfinale čakali vse do lanske sezone, ko so se z zmago s 3:0 proti Leipzigu uvrstili v finale. Tam jih je zaustavil Bayern iz Münchna (0:1).

Ali lahko PSG v tej sezoni zavlada Evropi? Jim bo v tretje vendarle uspelo?

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!