Prva zmaga Salzburga v Ligi prvakov

Liga prvakov 1. Dec 202020:16 > 20:17 0 komentarjev
Red Bull Salzburg

Nogometaši Salzburga so v 5. kolu Lige prvakov v Moskvi s 3:1 premagali Lokomotivo in tako ohranili upe na napredovanje.

Avstrijci so agresivno krenili od začetka in v 18. minuti je Megrim Berisha zatresel mrežo, vendar je stranski sodnik dosodil prepovedan položaj. Deset minut kasneje je bil Berisha na pravem mestu v kazenskem prostoru, potem ko se je žoga odbijala od igralca do igralca in jo poslal v mrežo za vodilni zadetek. V 41. minuti je Nemec dosegel še svoj drugi gol, potem ko je dobil odlično podajo Koitaja je z desetih metrov streljal vratarju Guilhermeju med nogama za 2:0, kar je bil tudi izid polčasa.
Rusi so do znižanja zaostanka prišli v 79. minuti. Po na videz nedolžnem prerivanju v kazenskem prostoru je sodnik dosodil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Anton Mirančuk. Vse dvomi o zmagovalcu so bili ovrženi le dve minuti kasneje. Po izgubljeni žogi na polovici igrišča je v hiter protinapad krenil Karim Adeyemi, v kazenskem prostoru lepo preigral še enega branilca in žogo poslal ob oddaljeni vratnici v gol za končnih 3:1 za Red Bull.

Salzburg je s 4 točkami na tretjem mestu, Lokomotiv pa s točko manj zadnji.