RB Leipzig izločil Manchester United iz LP

Liga prvakov 8. Dec 202022:14 0 komentarjev
Burak Kara/Getty Images

Rdeči biki iz Leipziga so dobili tekmo zadnjega kroga Lige prvakov in si tako zagotovili vozovnico za osmino finala najelitnejšega klubskega tekmovanja. Varovanci Nagelsmanna so bili s 3:2 boljši od Manchester Uniteda.

Nemci so v odločilno tekmo krenili zelo odločno in povedli že v 2. minuti, ko je Sabitzer zelo lepo podal na levo stran za Angelina, ki se je znašel pred vrati Davida de Gee. Španec je odlično sprožil proti oddaljenejši vratnici in premagal svojega rojaka.

Angelino je 11 minut kasneje prispeval še asistenco, pod zadetek pa se je podpisal Haidara.

Po začetnem blitzkriegu Nemcev je bilo jasno, da se bo angleški velikan zelo težko vrnil v tekmo.

V 69. minuti je po asistenci Nkunkuja v polno meril še Justin Kluivert in zdelo se je, da je tekma dokončno odločena. Gostitelji so namreč vodili že s 3:0.

Nogometni ljubitelji pa vendarle niso ostali brez drame.

10 minut pred koncem tekme je glavni sodnik Mateu Lahoz dosodil sporno enajstmetrovko po tem, ko je v kazenskem prostoru RB Leipziga padel Mason Greenwood. Bruno Fernandes je bil iz 11 metrov natančen.

Le 2 minuti kasneje je Portugalec lepo podal Pogbaju, ki je bil najvišji v nasprotnikovem kazenskem prostoru. Francoz je sprožil z glavo, a žoge ni zadel najbolje, toda kljub temu je usnje, po številnih nerodnih reakcijah domačih, končalo v mreži Gulacsija.

Rdeči vragi so dobili krila in RB Leipzig je v zadnjih minutah trpel.  Povsem ob koncu tekme bi žogo skorajda v lastno mrežo poslal Mukiele, a je Francoza rešil soigralec Gulacsi.

Kevin Kampl je sicer danes igral do 75. minute. Ko je Nagelsmann Slovenca potegnil iz igre, so se začele težave za rdeče bike.

RB Leipzig je tako slavil s 3:2 in se uvrstil v nadaljne boje Lige prvakov. Ali se bo v osmino finala podal s 1. ali 2. mesta pa bo jasno, ko bosta PSG in Basaksehir odigrala tekmo, ki je bila danes prekinjena in nato odpovedana.