Real Madrid za razred boljši od Liverpoola

Liga prvakov 6. Apr 202123:00 > 23:05 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši kraljevega kluba iz Madrida so na prvem četrtfinalnem obračunu v ligi prvakov na svojem Di Stefanu s 3:1 premagali Liverpool in si tako priigrali lep kapital pred povratnim obračunom.

Ekipi sta v tekmo krenili zelo previdno. V prvem delu 1. polčasa smo spremljali slabo igro, nato pa so nogometaši Reala začeli izkoriščati anarhijo v obrambi Liverpoola. V 27. minuti srečanja je Toni Kroos opazil, da je postavitev gostujoče obrambe katastrofalna in tako s svoje polovice z dolgo podajo krasno zaposlil Vinicusa, ki si je žogo sijajno zaustavil s prsmi in nato zelo natančno sprožil proti oddaljenejši vratnici Alissona in tako zabil za vodstvo.

Le nekaj minut kasneje je bilo pred vrati Redsev znova vroče, ko je po posredovanju Kabaka padel Benzema, a Felix Brych ni pokazal na belo točko.

Galaktiki so vodstvo podvojili v 36. minuti, ko se je po napaki Alexandra-Arnolda velika priložnost ponudila Asensiu. Slednji se je znašel sam pred Alissonom in ga elegantno preigral, nato pa žogo poslal v prazno mrežo. Španec je dosegel gol na 4. zaporedni tekmi za Real.

Liverpool je v izločilnih bojih lige prvakov prvič po letu 2005, ko je Milan na finalnem obračunu v Carigradu že v prvem delu igre dosegel 3 gole, prejel vsaj 2 gola v prvem polčasu.

Kloppova četa je v 2. polčasu vendarle zaigrala nekoliko bolje. V 51. minuti je Jota, obkrožen s številnimi nogometaši Reala, iskal prostor za strel. Portugalčev poskus je nato blokiral Modrić, a žoga se je odbila do Salaha, ki je z nekaj sreče premagal Courtoisa.

Liverpool je želel pridi do preobrata, toda galaktiki so ohranili mirne živce. Zidanova četa je do otipljive prednosti znova prišla v 65. minuti, ko je po podaji Modrića še drugič danes zadel Vinicius. Hrvat je asistenco vpisal na tretji zaporedni tekmi v ligi prvakov.

Tekma se je končala s 3:1.

Beli balet si je priigral zelo lepo prednost pred povratnim obračunom na Anfieldu.