Spektakel v Munchnu dobil PSG, Chelsea z lepo popotnico

Liga prvakov 7. Apr 202122:53 > 08. Apr 2021 0:12 0 komentarjev
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Na sporedu sta bili prvi tekmi preostalih dveh četrtfinalnih parov lige prvakov. Na dvoboju lanskih finalistov je Paris Saint-Germain s 3:2 v gosteh premagal Bayern, Chelsea pa je v Sevilli proti Portu slavil z 2:0.

Ekipa, ki jo vodi Mauricio Pochettino je naredila velik korak k uvrstitvi med štiri najboljše ekipe v Evropi. Če bi bila nasproti kakšna druga ekipa bi morebiti načrte za polfinale lahko naredili že sedaj. A Bayerna ne smemo odpisati nikoli in to so nenazadnje pokazali tudi na tem srečanju. Po tem, ko so Parižani s hitrim zadetkom Mbappeja v 3. in zadetkom v 28. minuti s strani Marquinhosa povedli z 2:0 se je Bavarcem uspelo vrniti.

Najprej je v 37. minuti na 2:1 znižal Eric Maxim Choupo-Moting, v 60. minuti pa je izenačil Thomas Muller. Bayern je statistično povsem prevladoval, a so se na koncu zmage veselili gostje potem, ko se je še drugič med strelce na tekmi vpisal Kylian Mbappe, ki je v 68. minuti zvito premagal Manuela Neuerja.

Domačim se je poznala odsotnost Roberta Lewandowskega, ki pa tudi na povratni tekmi čez šest dni v Parizu zagotovo ne bo igral. Če bi Poljak nocoj igral bi se morebiti kakšna izmed priložnosti domačih pretvorila v zadetek.

Če PSG polfinala še ne more načrtovati lahko to morebiti rečemo za Chelsea, ki je v gosteh proti Portu prišel do zmage z 2:0. Londončani so bili znova tista prava ekipa pod vodstvom Thomasa Tuchla, ki nasprotniku ne dopušča priložnosti. Mason Mount v 32. in Ben Chilwell v 85. minuti sta Angležem prinesla ogromen kapital pred povratno tekmo na Stamford Bridge. Porto bo zaostanek dveh golov težko nadoknadil.