Uefa kaznovala superligaše, trojica zavrača dogovor

Liga prvakov 7. Maj 202120:43 > 21:16 0 komentarjev
Sven Hoppe/picture-alliance/dpa/AP

Prva 'runda' Uefa - superliga, je pripadla evropski hiši nogometa. In to prepričljivo. Ker si pri krovnem telesu evropskega nogometa želijo zagotoviti zmago, so sklenili dogovore z devetimi od dvanajstih klubov, ki so neuspešno ustanavljali evropsko superligo. Trije, ki ostajajo na nasprotnem bregu, bodo soočeni s hujšimi posledicami.

UEFA je uspela ‘zlomiti hrbet’ večini ‘prebeglih’ klubov. Arsenal, AC Milan, Chelsea, Atletico Madrid, Inter, Liverpool, Manchester City, Manchester United in Tottenham so klubi, ki se bodo v prihodnji sezoni odrekli petim odstotkom dohodka iz tekmovanj pod okriljem Uefa, sredstva pa se bodo preusmerila na otroški, mladinski in lokalni nogomet.

Obljubili so tudi, da bodo, če bodo kdaj znova želeli sodelovati v nekem tekmovanju, ki ni del Uefa, kaznovani s 100 milijoni evrov in s 50 milijoni evrov.

Vsak klub se je zavezal, da bo:

– priznal in sprejel zavezujočo naravo UEFA statutov
– ostal zvest UEFA tekmovanjem
– se bo vrnil pod okrilje ECA, ki je edino reprezentativno telo klubov, ki ga priznava UEFA
– naredil vse, da prekine vpletenost v podjetje, ki stoji za ustanovitvijo superlige
– skupaj z drugimi klubi v znak dobre volje daroval 15 milijonov evrov, ki bodo uporabljeni za dobrobit otrok, mladih in nogometa mladih
– se bo odpovedal 5 odstotkom prihodkov z naslova UEFA, ta denar pa bo razporejen
– pristal na kazni v primeru igranja v novih tekmovanjih (100 milijonov evrov) in kršenja zavez iz sprejete deklaracije (50 milijonov evrov)
– prispeval k spoštovanju zavez in vrednot sprejetih leta 2019, v memorandumu med UEFA in ECA

Preostali trije klubi Real Madrid, Juventus in Barcelona tega sporazuma niso sprejeli. Tu pa se bo zdaj pokazala odločnost Uefe. Zdaj je pričakovati, da bodo ti klubi trpeli določene posledice. Ugiba se, da bodo v naslednjih dveh sezonah izključeni iz lige prvakov. A v tem trenutku gre zgolj za ugibanja …

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!