UEFA spreminja sistem lige prvakov

Liga prvakov 2. Dec 202018:37 > 18:40 0 komentarjev
REUTERS/Miguel Riopa

Evropska nogometna zvezda (Uefa) namerava leta 2024 spremeniti sistem tekmovanja v ligi prvakov.

Najnovejše informacije iz evropske hiše nogometa so takšne, da naj bi bilo tekmovanje podobno “švicarskemu sistemu”. To pomeni, da bi bilo 32 moštev v isti skupini, vsak pa bi igral z 10 ekipam, ki bi ji dobil na žrebu.

To bi pomenilo, da bi bila vsaka tekma pomembna, navijači pa bi imeli priložnost pogosteje spremljati dvoboje največjih evropskih klubov. Po desetih tekmah bi 16 klubov z največ točkami tekmovanje nadaljevali v izločilnih bojih. Prvouvrščena ekipa bi igrala proti 16., drugouvrščena proti 15. in tako naprej. Klubi, ki bi se razvrstili od 17. do 24. mesta pa bi tekmovanje nadaljevali v evropski ligi.

Obstajal je tudi predlog po katerem bi sestavili štiri skupine po osem ekip in po katerem bi imela vsaka ekipa najmanj 14 tekem v skupinskem delu, a je bila zavrnjena.

“Mislim, da bomo na ta način hkrati zaščitili klube iz manj bogatih okolij, samo tekmovanje pa bo takšno, da bo pomembna vsaka tekma,” je dejal Lars Olson, predsednik zveze Evropskih lig.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!