Žreb Lige prvakov: Iličić na Real, Oblak proti Chelseaju

Liga prvakov 14. Dec 202011:59 > 13:23 0 komentarjev
Reuters / Peter Powell

V osmini finala Lige prvakov nas že čaka nekaj obračunov težkokategornikov, žreb v Nyonu pa je zanimive tekmece namenil tudi Janu Oblaku, Josipu Iličiću in Kevinu Kamplu.

Josip Iličić si bo z Atalanto skušal četrtfinale Lige prvakov priboriti proti najuspešnejši ekipi vseh časov Real Madridu, Jana Oblaka čaka obračun s Chelseajem, medtem ko se bo Kevin Kampl z Leipzigom pomeril proti Liverpoolu.

Barcelono, ki je po porazu z Juventusom ostala brez prvega mesta v skupini in je pristala med nenosilci, čaka lanski finalist PSG na čeu z nekdanjim članom Kataloncev Neymarjem. Španci in Fracozi so se v isti fazi tekmovanja pomerili leta 2017. Na prvi tekmi je PSG slavil s 4:0, povratno tekmo pa je Barcelona dobila s 6:1.

Lazio bo svoje mesto med najboljšimi osmimi iskal proti aktualnim evropskim prvakom iz vrst Bayerna, medtem ko se bo Cristiano Ronaldo z Juventusom vrnil na Portugalsko in poizkušal izločiti Porto.

Liga prvakov, 1/8 finala:

Manchester City – Borussia Monchengladbach
Bayern Munchen – Lazio
Chelsea – Atletico Madrid (Jan Oblak)
Liverpool – Leipzig (Kevin Kampl)
Juventus – Porto
PSG – Barcelona
Borussia Dortmund – Sevilla
Real Madrid – Atalanta (Josip Iličić)

Prve tekme izločilnih bojev Lige prvakov bodo (tudi z neposrednimi prenosi na Sportklubu) na sporedu 16., 17., 23. in 24. februarja, povratne pa 9., 10., 16. in 17. marca naslednje leto.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!