Maribor prek Sežane na vrh

Nogomet 28. Nov 202019:07 0 komentarjev
Maribor
Maribor

Maribor je po nekaj urah na drugem mestu znova prevzel vodstvo v 1. SNL, saj je z 1:0 premagal Tabor Sežana.

Edini zadetek v Ljudskem vrtu smo videli v 83. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Rok Kronaveter. Pred tem je prekršek za najstrožjo kazen nad Janom Repasom napravil Mihael Briški.

Maribor ni imel lahkega dela z ekipo, ki mu je v preteklosti že povzročala precej težav.

Povezano

Gostje so odlično igrali v obrambi in Maribor je le s težavo prihajal blizu kazenskega prostora. V zaključku prvega dela so sicer prišli do dveh priložnosti, vendar gola ni bilo. Najprej je priložnost zamudil Požeg Vancaš, nato pa še Jasmin Mešanović.

V drugem delu je Maribor še naprej skušal napadati, prvo pravo priložnost je imel Kronaveter, ki pa je bil v 83. minuti mož odločitve, ko je zanesljivo zadel z 11 metrov.

Vijoličasti so imeli priložnost še za drugi gol, vendar je Aljoša Matko zgrešil 100-odstotno priložnost.