Na derbiju remi Bayerna in Leipziga

Bundesliga 5. Dec 202020:27 0 komentarjev
BAY RBL
BAY RBL

V 10. kolu Bundeslige sta se na derbiju pomerila vodilni Bayern München in drugouvrščeni Red Bull Leipzig. Odlična tekma se je končala z izidom 3:3.

Gostje iz Leipziga so povedli v 19. minuti, ko je Emil Forsberg lepo našel Christopherja Nkunkuja, ki se je znašel sam pred vratarjem Neuerjem. Francoz je lepo zadel za 0:1.

Bayern je izenačil v 30. minuti. Po dvojni podaje s Kingleyjem Comanom je Jamal Musiala zadel z roba kazenskega prostora.

Štiri minute kasneje so Bavarci povedli, ko je Thomas Müller dobil odlično podajo, ter iz oči v oči z vratarjem Gulacsijem žogo rutinirano poslal v mrežo.

Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je bilo le dve minuti kasneje že 2:2. Amadou Haidara je v kazenskem prostoru našel Justina Kluiverta, ki je žogo poslal mimo Neuerja.

Red Bull je povedel kmalu po začetku drugega polčasa. Angelino je podal v kazenski prostor, kjer je bil najvišji v skoku Emil Forsberg in z bližine premagal nemočnega Neuerja za 3:2.

Emil Forsberg

V 75. minuti je Kingsley Coman pokazal svoje spretnosti, poslal podajo v kazenski prostor, kjer je žogo pričakal Thomas Müller in z glavo zadel za končnih 3:3.

Thomas Müller

Kevin Kampl je srečanje začel na klopi, odigral pa je zadnjih 18 minut tekme.

Bayern je tako ostal na prvem mestu s 23 točkami, Leipzig na drugem zaostaja za dve točki.