Nafta po preobratu v četrtfinalu pokala

Nogomet 17. Mar 202118:24 > 18:41 0 komentarjev
Nafta Fužinar
nzs.si

Nogometaši Nafte iz Lendave so na tekmi osmine finala Pokala Slovenije (po zaostanku z 0:2) s 3:2 premagali Fužinar.

Nogometaši Fužinarja so tekmo začeli precej bolje, gostitelje pa so na “levi nogi” dobili že v 4. minuti dvoboja. Gašper Koritnik, ki ga je Korošcem posodilo Celje, je ujel dolgo podajo Florjanca, po spretnem preigravanju pa zadel v bližnji kot Florijana Raduhe. Še lepša je bila akcija Mateja Potokarja v 24. minuti tekme. Kapetan gostov je z leve strani igrišča prodrl v sredino, nato pa natančno zadel v spodnji desni kot domačih vrat – 0:2.

Prekmurci so prednost gostov izničili še pred odmorom. Meshack je z dolgo podajo na levo stran igrišča našel Jako Bizjaka, domači kapetan pa je po lepem preigravanju natančno sprožil v oddaljeni kot Aneja Mrežarja. Koroška mreža se je zgolj dve minuti po prvem golu tresla še drugič. Tudi tokrat smo videli individualno akcijo, Stjepan Oštrek pa je po hitrem napadu neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora in izenačil na 2:2.

V drugem polčasu so Lendavčani prišli do popolnega preobrata. Gostujoči vratar Anej Mrežar je po dolgi podaji Oštreka krenil v prazno, z roba kazenskega prostora pa je prazen gol zatresel Bence Szabo. Izid se v nadaljevanju dvoboja ni več spremenil, čeprav so Ravenčani lovili izenačenje. Najbližje golu so bili v zadnjih sekundah tekme.

V četrtfinale so poleg Nafte že uvrščeni Maribor, Radomlje, Olimpija, Koper in Drava. V četrtek bosta na sporedu še zadnji tekmi osmine finala, Beltinci – Domžale in Triglav – Celje.