De Bruyne, Lewandowski, Neuer finalisti za igralca leta

Nogomet ostalo 23. Sep 202013:58 > 14:05
Reuters, Franck Fife/POOL

Iz UEFE so sporočili, da so finalisti za naziv igralca leta Robert Lewandowski (Bayern), Manuel Neuer (Bayern) in Kevin De Bruyne (Manchester City). Finalisti za naziv trenerja leta so sami Nemci: Hansi Flick (Bayern), Jürgen Klopp (Liverpool) in Julian Nagelsmann (Leipzig).

Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski in Manuel Neuer so trije finalisti izbora za igralca leta. Razglasitev bo 1. oktobra v Nyonu med žrebom skupin Lige prvakov.

De Bruyne je za Manchester City v pretekli sezoni Premier lige dosegel 13 golov in 20 asistenc.

Lewandowski je bil pravi stroj za gole, na 47 tekmah v vseh tekmovanjih jih je dosegel kar 55 in bil najboljši strelec Bundeslige in Lige prvakov.

Njegov klubski kolega Neuer je vrhunsko branil vrata novih evropskih klubskih prvakov, na kar šestih tekmah Lige prvakov je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Prvič po letu 2010 se je zgodilo, da za prestižno nagrado nista nominirana veterana Cristiano Ronaldo in Lionel Messi.

Finalisti v izboru za najboljšega trenerja so sami Nemci: Hansi Flick je z Bayernom osvojil trojno krono (DP, pokal, LP), Jürgen Klopp je Liverpool popeljal do vrha Premier lige, komaj 33-letni Julian Nagelsmann pa je na klopi Leipziga znova dokazal, da je verjetno najboljši mladi trener na svetu.

Finalistke izbora za najboljšo nogometašico so: lanska dobitnica Lucy BronzePernille Harder in Wendie Renard.