Pri Celju ostali brez kapetana!

NK Celje

Mitja Lotrič zapušča državne prvake iz Celja, okrepil bo vrste nemškega drugoligaša Würzburga.

Twitter / Wurzburger Kickers

Kapetan slovenskega nogometnega prvaka Celja Mitja Lotrič bo kariero nadaljeval v nemški drugi ligi pri Würzburgu, poroča spletna stran nemškega kluba. Šestindvajsetletni Lotrič, ki je v minuli sezoni dosegel 18 golov in imel 11 podaj za Celje, je podpisal dvoletno pogodbo.

“Želim narediti korak naprej v karieri,” je dejal Lotrič, ki bo nosil številko 7. Danes si je že ogledal tudi tekmo svojega novega kluba, ki igra proti Greuther Fürthu. Višina odškodnine ni znana, Lotričeva tržna vrednost po Transfermarktu pa znaša 700.000 evrov.

“Mitja je bil eden najboljših igralcev v Celju in je v dobri formi že mesece,” je dejal trener Marco Antwerpen. “S svojo okretnostjo, kreativnostjo in občutkom za gol je odličen dodatek naši ekipi,” je dodal novi trener Würzburger Kickers.

“Mitja ne navdušuje le s svojo podajo in ritmom. Je zelo nevaren tudi za gol,” pa je dodal izvršni direktor kluba Daniel Sauer.
Würzburg, ki je novinec v drugi ligi, je bil sicer po prvih dveh krogih nove sezone še brez točke v ozadju lestvice.

Lestvico zagotavlja SofaScore LiveScore