Lovrič in Vučkić zrežirala zmago Slovenije v Prištini

Nogomet ostalo 11. Okt 202013:07 > 13:12
NZS/Twitter

Slovenska nogometna reprezentanca je na stadionu Fadil Vokkri v Prištini z 1:0 premagala Kosovo in prišla do druge zmage v Ligi narodov.

Izbranci Matjaža Keka so v Prištini prišli do prigarane zmage, za katero je poskrbel Haris Vučkić, ki je zadel v 22. minuti. Slovenija je takrat zdrvela v protinapad, obrambo Kosova pa je s sijajno podajo v prostor odprl Sandi Lovrič.

Slovenija je sicer tekmo bolje začela in bila v prvih 20 minutah nevarnejši nasprotnik. Po doseženem zadetku so se Slovenci povlekli nazaj, gostitelji pa so posledično postali nevarnejši. Kosovci so v drugem delu prvega polčasa in v drugem polčasu narekovali ritem igre, a zares nevarni niso bili v nobenem trenutku. Slovenska obramba je bila zelo zanesljiva, vratar Jan Oblak pa je bil ob vseh poskusih Kosovcev dovolj zbran.

Za Slovenijo je to druga zmaga v tej sezoni Lige narodov, do zmage pa je v nedeljo prišla tudi Grčija, ki je doma z 2:0 premagala Moldavijo. Prav Grčija in Slovenija sta s po sedmimi točkami na vrhu lestvice skupine 3 v Ligi C.

Slovenci bodo znova na delu v sredo, ko jih ob 20.45 čaka nova tekma v gosteh, tokrat pri Moldaviji.

Ligo narodov lahko spremljate samo na Sportklubu.

Slovenski selektor se je odločil za postavitev 4-4-2 in v napad uvrstil Harisa Vučkića in Sandija Lovriča.

Tekmo bodo sodili Angleži Andrew Madley, Daniel Richard Cook in Constantine Hatzidakis. Slovenijo, ki se s Kosovom še ni merila, v tem sklopu tekem 14. oktobra čaka še obračun v Moldaviji.

Začetni postavi:

Kosovo: Murić; Hadergjonaj, Drešević, Aliti, Paqarada; Shala, V. Berisha; Zhegrova, Celina, Zeneli; Kololli.

Slovenija: Oblak; Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec; Rep, Bijol, Kurtić, Verbič; Vučkić, Lovrić.

Potek srečanja:

1. minuta: S sredine igrišča so krenili Slovenci.

5. minuta: Po dolgi akciji Slovenije je s strelom od daleč poskusil Jasmin Kurtić, ki pa ni uspel ogroziti vrat Kosova.

8. minuta: Gostitelji so na svoji polovici v nevarni coni zapravili žogo. Slovenci so zdrveli v protinapad, ki ga je z nenatančnim strelom z roba kazenskega prostora zaključil Sandi Lovrič.

12. minuta: Domača reprezentanca je nevtralizirala začetni nalet Slovenije in skuša s številnimi podajami v zadnji vrsti umiriti dogajanje na zelenici.

18. minuta: Nov napad za Slovenijo. Znova hiter prehod na polovico Kosova. Na levi strani se je prostor ponudil Benjaminu Verbiču, ki pa je po preigravanju proti sredini kazenskega prostora grdo zgrešil gol Murića.

22. minuta:GOOOOOOOOOOOOL za Slovenijo. Sijajen protinapad in KRASNA podaja Sandija Lovriča, ki je v prostor poslal Harisa Vučkića. 28-letnik je žogo mirno sprejel in dobil dvoboj z domačim vratarjem ter Slovenijo popeljal v vodstvo.

32. minuta: Prosti strel za Slovenijo. V sredino je podal Lovrič, gostitelji pa so se rešili z dobrim izbijanjem. Naši fantje so nato zapretili s prvega kota, ki ga je izvedel Lovrič. Ob bližnji vratnici je bil s težkega položaja premalo natančen Kurtič.

33. minuta: Prva nevarna akcija Kosova. V slovenskem kazenskem prostoru so dobro kombinirali Kosovci. Beriša je podal proti Zeneliju, ki pa je z ugodnega položaja zgrešil vrata Jana Oblaka.

34. minuta: Petar Stojanović je ob napadu Kosova storil prekršek in si zaradi vlečenja nasprotnika s hrbta prislužil rumeni karton, zaradi katerega proti Moldaviji ne bo smel igrati.

41. minuta: Slovenija je po prejetem zadetku prepustila posest domači reprezentanci, ki je pri žogi dobrih 53-odstotkov igralnega časa. Prave nevarnosti za vrata Oblaka še ni bilo.

42. minuta: Nevarnost za slovenska vrata. S prostega strela je sprožil Paqarada, Oblak pa je žogo odbil v nevarno cono. Celina odbitka na srečo ni uspel potisniti v gol Slovenije. V nadaljevanju akcije je bil Oblak še enkrat na delu, Škofjeločan je uspešno zaustavil strel od daleč.

47. minuta: V izdihljajih prvega polčasa je Slovenija znova zdrvela v protinapad. Verbič je skušal podati proti Vučkiću, a je Paqarada to preprečil, isti igralec je nato v nadaljevanju akcije blokiral še strel Verbiča.

KONEC PRVEGA POLČASA, Slovenija vodi z 1:0. Domači so bitko posesti v prvih 45 minutah dobili s 54:46, v strelih pa je 6:6 (3:1 za Kosovo v strelih v okvir gola).

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA: Selektorja nista opravila nobene menjave, s sredine so krenili gostitelji.

51. minuta: Po prekršku Rajka Repa so domači zapretili s prostega strela z leve strani. Na koncu brez nevarnega strela proti vratom Oblaka.

52. minuta: Kot za Kosovo, po odbiti žogo je z razdalje z volejem poskusil Shala, ki pa je zgrešil slovenska vrata. Domači so torej tisti, ki na začetku drugega polčasa pritiskajo in iščejo pot do izenačujočega zadetka.

55. minuta: Prva menjava pri Sloveniji. Z igre odhaja Rajka Rep, na zelenico pa vstopa junak tekme z Moldavijo Damjan Bohar.

62. minuta: Kosovci so v drugem polčasu boljši tekmec, a terenske premoči zaenkrat na srečo še ne znajo v popolnosti izkoristiti.

70. minuta: Vstopili smo v zadnjo četrtino srečanja. Kosovci stiskajo obroč okrog obrambe Slovenije, ki pa je zaenkrat zelo čvrsta. Domači so v drugem delu pri žogi 69-odstotkov igralnega časa.

71. minuta: Po kotu domačih fliper pred vrati Oblaka, Hadergjonaj pa na srečo ni prišel do zaključnega strela. Slovenija se je ubranila.

75. minuta: Druga zamenjava Matjaža Keka, ki preseneča. Namesto Benjamina Verbiča v igro vstopa Nejc Skubic. Slovenski selektor s to menjavo skuša pridobiti nekaj dodatne čvrstosti v zadnji vrsti.

78. minuta: Menjava pri domačih. Iz igre odhaja Zeneli, v igro pa vstopa član zagrebškega Dinama Lirim Kastrati.

84. minuta: Dvojna zamenjava pri Kosovu. Domači selektor v igro pošilja Muslijo in Rashani. Iz igre odhajata Kololli in Shala. S tem bo kosovska reprezentanca zaigrala bolj napadalno, kar pomeni, da bo imela Slovenija še več prostora za nevarne protinapade.

85. minuta: Z dvojno menjavo odgovarja tudi Matjaž Kek. V igro vstopata Amedej Vetrih in Blaž Kramer, zelenico pa sta zapustila igralca, ki sta poskrbela za vodstvo Slovenije, Sandi Lovrič in Haris Vučkić.

89. minuta: Nevaren slovenski napad. Po podaji Boharja z leve je poskusil Vetrih, ki pa je nastreljal domači blok. Sledil je peti kot za Slovenijo, ki pa ga naši niso znali izkoristiti.

90. minuta: Pred nami so še tri minute sodniškega dodatka.

92. minuta: Z desne je pred vrata podal Hasani, Rashani pa je pred golom nastreljal slovenski blok. Žogo je na koncu ujel Oblak. Na nasprotni polovici je nato poskusil Bohar, ki pa je nastreljal vratarja Murića.