Zvezde bodo spet brcale za Schumacherja

Nogomet ostalo 5. Maj 201714:18 > 14:37
Getty Images/Andreas Rentz

Nogometna tekma "Prvaki za dobrodelnost" bo še drugič združila številne športne zvezdnike, ki bodo igrali za legendo F1 Michaela Schumacherja, ki je po smučarski iz leta 2013 še vedno v slabem zdravstvenem stanju.

Dobrodelna tekma v čast legende F1 Michaela Schumacherja je načrtovana 3. julija v Mainzu, organizatorji pa pričakujejo prihod Dirka Nowitzkega, velikega rivala Schumacherja v F1 Miko Hakkinena, nogometaša Miroslava Kloseja in mnogih drugih.

Mick Schumacher, Michaelov sin, se je vsem, ki se trudijo za njegovega očeta zahvalil in dejal: “Že lani se nisem mogel nehati smejati. Zelo sem vesel, da bomo poleg fundacije mojega očeta zbirali denar tudi za fundacijo Dirka Novitzkega. Takšne tekme so najboljša kombinacija zabave in dobrodelnosti. Zelo sem srečen, da ima tudi Dirk podobno mišljenje kot jaz. Komaj čakam,” je dejal Mick Schumaher.

Lani je dobrodelna tekma na tribune privabila več kot 25 tisoč gledalcev.