Umrl nekdanji zvezdnik futsala Darko Tokić

Nogomet ostalo 10. Maj 201712:06 > 12:17
NZS

Slovenski futsal žaluje, saj je v 35. letu starosti umrl nekdanji slovenski reprezentančni vratar Darko Tokić, ki je v dresu Slovenije zbral 45 nastopov. Tokić, ki je kariero sklenil leta 2014, je bil z FC Litijo sedemkrat državni prvak, pozneje pa je uspešno vodil selekciji U15 in U19.

NZS

“Ne najdemo pravih besed, ki bi opisal ta šok in žalost, ki jo čutimo v tem trenutku. Na prvem mestu človek, legenda našega kluba, eden izmed rekorderjev po številu nastopov v 1. SFL in našega kluba, legenda med svojimi prijatelji, odličen motivator, pravi prijatelj,.. Pogrešali bomo njegov humor in družbo, ki sta nas tako razveseljevala v vseh letih druženja,” so ob boleči izgubi prijatelja in športnega sopotnika zapisali v FC Litija, ki je bil eden od dveh klubov (poleg tega še Gorica), za katera je Tokić uspešno igral.

Naj spomnimo; Dario Tokić je v dresu Slovenije debitiral 22.10. 2003 na tekmi z Madžarskao (v Gorišnici je bilo 5:3), zadnjič pa je barve države branil 15.4. 2008 na tekmi s Portugalsko v Lizboni (0:3).

Pogreb bo sicer 13. maja ob 13. uri na pokopališču Šmartno pri Litiji.