Mehičani šele ob koncu do točke proti Portugalcem

Facebook

Druga tekma na Pokalu Konfederacij je po pričakovanjih bila izjemno zanimiva. V derbiju prvega kroga smo videli štiri zadetke, šele ob koncu pa so Mehičani preko Morena prišli do izenačenja in točke proti evropskim pravkom iz Portugalske.

Po tem, ko se je včeraj prva tekma v skupini A končala z zmago Rusije smo danes videli kar štiri zadetke in pa predstavo dveh odličnih reprezentanc na zelo visokem nivoju. Mehičani so bolje odprli srečanje in imeli več pobude na igrišču. Potem pa so se Portugalci začeli počasi prebujati.

In že takoj v prvi nekoliko bolj nevarni akciji evropskih prvakov je najprej Cristiano Ronaldo stresel vratnico, potem pa je Pepe v nadaljevanju akcije dosegel zadetek. Glavni sodnik se je odločil, da vse skupaj preveri pri svojemu asistentu za videoanalizo. Pepe je bil v nedovoljenem položaju, zato je sodnik tudi s pomočjo videoanalize zadetek razveljavil.

Samo nekaj minut pozenje pa so si Mehičani privoščili veliko napako, Ronaldo je krenil v protinapad in z odlično asistenco podal do Quaresme, ki mu ni bilo težko zadeti. V 42.minuti pa so Mehičani pa napaki gostov prav tako prišli do zadetka. Po podaji Vele je bil z glavo natančen Chicharito.

V drugem polčasu je dolgo časa kazalo na remi 1:1, vendar je zmedo v nasprotnikovem kazenskem prostoru dobro izkoristil Cedric in Portugalcem priboril novo vodstvo ob koncu tekme. Le to pa ni trajalo dolgo, saj je po podaji s kota Moreno z glavo žogo v 91. minuti pospravil v mrežo in postavil končni rezultat 2:2.