Uradno: Berić v Anderlechtu

Uradna spletna stran kluba

Slovenski reprezentančni napadalec Robert Berić je od danes naprej član belgijskega velikana Anderlechta. Igral bo kot posojen nogometaš Saint-Etienna.

profimedia

Po pričakovanjih je Robert Berić še pred koncem poletnega prestopnega roka zamenjal klub. Njegov francoski klub Saint-Etienne, h kateremu je iz dunajskega Rapida prestopil pred dvema letoma, ga je namreč poslal na posojo v Belgijo.

Berić, ki je v preteklosti igral še za Sturm, Maribor in Interblock, bo v letošnji sezoni igral za belgijskega prvaka Anderlecht. Saint-Etienne in Anderlecht v dogovor nista vključila klavzule za odkup Berićeve pogodbe.

Posoja bo Beriću prvič v karieri morda ponudila priložnost zaigrati v elitni ligi prvakov. Anderlecht bo igral v težki skupini, njegovi nasprotniki bodo namreč Bayern, PSG in Celtic.